Газета по-надвірнянськи
 

Електроенергія: черги, ліміти, графіки вимкнень та робота колективу філії Південна АТ «Прикарпаттяобленерго»

30 грудня 2022, 11:23 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 218 переглядів

До професійного свята – Дня енергетика – директор філії Південна АТ «Прикарпаттяобленерго» Дмитро Буняк розповів про роботу очолюваного колективу та ситуацію із забезпеченням електроенергії споживачів Надвірнянського району.

Відразу зазначимо, що ситуація непроста. Передусім, що стосується черг. 80 % навантаження Івано-Франківської області поділено рівними величинами на 4 черги, 20 % навантаження – на лініях, які живлять об`єкти критичної інфраструктури. Четверта черга – це адреси, де технічні можливості дали змогу відокремити їх від ліній з об`єктами критичної інфраструктури і її (чергу) застосовують за потреби у години пікового споживання. Четверту чергу вмикають і вимикають вручну і щоб це зробити, то до «рубильників» треба доїхати. Тому реальні вимкнення можуть відрізнятися від заявлених до 40 хвилин, зважаючи на ситуацію на дорогах та інші умови. Черги постійно оновлюються й доопрацьовуються із врахуванням звернень споживачів. До якої черги належить адреса можна побачити на сайті компанії за особовим рахунком: https://energypay.oe.if.ua:8889/GAVTurnOff/; у чат-боті Viber: https://chats. viber.com/oeifuabot.

Зауважимо: 25 жовтня через дефіцит потужності в енергосистемі України диспетчер НЕК «Укренерго» прийняв рішення застосувати графіки аварійних вимкнень електроенергії на території Івано-Франківської області. Ці графіки застосовують, щоб стабілізувати енергосистему України після обстрілів. 40 % електростанцій в Україні зруйновано. В енергосистемі усі ланки взаємозв`язані і якщо певний район не має відношення до знищених електростанцій, то він точно має відношення до України в цілому та до української енергосистеми. Графіки вводяться за розпорядженням диспетчера «Укренерго». Диспетчери АТ «Прикарпаттяобленерго» і нашої філії «Південна» мають 15 хвилин на вимкнення. Вивести якусь закономірність або окреслити чіткі години у нас немає можливості, бо ми не визначаємо ні порядок, ні по черговість, ні кількість черг, тому й ці графіки називаються аварійними. Диспетчери «Прикарпаттяобленерго» та філії Південна безумовно виконують вказівки диспетчера НЕК «Укренерго». Включення споживачів також здійснюють лише за вказівкою НЕК «Укренерго».

Триватимуть енерговідімкнення до тих пір, доки не стабілізується робота енергосистем і то у тому випадку, якщо знову не завдадуть ударів у критичну інфраструктуру. Ми не знаємо цього, але готуємось до різного. Фізичні та юридичні споживачі мають знати, що на зло ніхто не відмикає електроенергію.

До графіків вимкнень потрапляють усі споживачі, окрім тих, котрі живляться від однієї лінії, на якій знаходяться об`єкти критичної інфраструктури. Принцип формування графіків – єдиний: рівномірно розподілити вимкнення споживачів протягом доби у межах області. Години вимкнень по групах чергують. Графіки вимкнень щодня розміщені на сайті кампанії www.oe.if.ua, сторінці Facebook: https://www.facebook.com/oe.if.ua та у Viber: https://invite.viber.com/?g2-AQAOGRDxSuqLAU4SsQqzbsp%2Fw4eXyd6U9cmvyBr8%2FBEuJesbeDHZ0ІZQsFRgx1yu.

Найзручніший спосіб дізнатися про вимкнення за вашою адресою – VIBER-бот за посиланням: https://cutt.1y/5EREEkY.

Або у додатку Viber почніть вводити слово «Прикарпаттяобленерго». Після того, як додаток видасть результат, у рубриці «Спільноти і канали» слід обрати потрібний канал. Щоб перейти у чат-бот, потрібно на екрані каналу натиснути на кнопку у вигляді робота у правому верхньому куті.

Ліміти доводить до «Прикарпаття­обленерго» НЕК «Укренерго» – компанія, яка за законодавством є відповідальною за баланс в енергосистемі України. Якщо «Прикарпаттяобленерго» не буде дотримуватися лімітів, доведених НЕК «Укренерго», то це призведе до аварійних ситуацій в енергосистемі, наслідки яких будуть усуватись протягом кількох днів.

Енергосистема країни – це єдиний суцільний «організм», в якому немає поділу за областями. Якщо генерації не вистачає, щоб забезпечити потребу країни, то обмежувати споживання доводиться в усіх її регіонах.

Що стосується роботи Бурштинської ТЕС, то вона повністю працює на нашу область. Ще раз нагадаємо: процес регулювання і контролю енерговимкнень надходить від диспетчера «Укренерго», безумовну вказівку якого на відімкнення зобов`язані виконувати диспетчери «Прикарпаттяобленерго» та філії Південна.

Що можуть зробити споживачі для допомоги у збалансуванні роботи енергосистеми? Дуже хороша рекомендація для всіх українців – самостійно обмежити споживання електроенергії у пікові години із 17-ї до 22-ї години. Якщо усі звикнемо і навчимося хоч трохи зменшувати споживання електроенергії у пікові години, то це дуже позитивно позначиться на роботі енергосистеми. І тоді на 90 % введення графіків енергообмежень можна уникнути. Водночас є рекомендація-застереження, щоб під час роботи електрогенератори не тримати у закритих приміщеннях, а на вулиці. Перед включенням електроенергії варто вимкнути усі електроприлади, щоб не допустити їх виходу із ладу.

Щодо безпосередньої роботи філії Південна, то її директор Дмитро Буняк відзначив, що 14 працівників філії зараз захищають Україну у Збройних Силах. Готують чергову бригаду фахівців для допомоги у відновленні енергопостачання у Херсонській області. Працівники філії Південна провели укріплення силових трансформаторів на відповідних підстанціях. Уже п`ятий місяць працівники філії, як і в цілому «Прикарпаттяобленерго», перераховують одноденний заробіток у Фонд допомоги Збройним Силам. Раніше допомагали робити захисні бар`єри-«їжаки» проти ворожої техніки, а тепер збирають необхідні матеріали для виготовлення окопних свічок, а також продукти (горіхи, мед та інші) для виготовлення енергетичних харчових батончиків для воїнів-захисників.

Напередодні професійного свята ряд працівників філії Південна представлені до відзначення нагородами: електромонтери Роман Тороус і Святослав Оринчук – грамотою Надвірнянського міського голови, а грамотами Надвірнянської РВА – електромонтери Андрій Стефанців і Володимир Віфлінзідер, інженер Михайло Гавриш, контролер Марія Гурмак.

Від себе особисто та керівництва філії Південна Дмитро Буняк щиро вітає очолюваний колектив філії з професійним святом – Днем енергетика, зичить кожному працівникові та його родині міцного здоров`я, твердої непохитної віри у перемогу, дальшої продуктивної і вельми потрібної праці енергетиків на благо народу і держави.

Нехай кожний прожитий і трудовий день стає підмурівком міцної оборони та захисту Вітчизни і наближає нас до такої жаданої перемоги над агресором. Нехай нас кожного підтримує упевненість, що ми на своїй рідній землі і нікому не дозволимо її поневолити. За нами – правда, мужність наших воїнів-захисників і перемога.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!