Газета по-надвірнянськи
 

Надвірнянщина вшанувала пам’ять усіх жертв голодоморів

2 грудня 2022, 17:41 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 563 переглядів

Щороку у крайню суботу листопада Україна і світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 та 1946-1947 років.

У Надвірній 26 листопада біля Пам’ятного знаку жертвам Голодомору, який розміщений на фасаді центральної міської публічної бібліотеки, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, керівник апарату РВА Микола Кравчук, громадськість і духовенство запалили «свічки пам’яті», поклали квіти і помолилися за мільйони невинноубієнних українців у часи сталінського режиму, а також за загиблими у нинішній російсько-українській війні.

316201397_556937326258801_8

Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, котрі чинять злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані, наголосили ведучі заходу-реквієму Володимир Свягла та Галина Чуревич.

316963235_556937506258783_5

Керівник громади Зіновій Андрійович зазначив: «Сьогодні ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору – злочину геноциду, який вчинив тоталітарний сталінський режим проти нашого народу України. У глибокій скорботі згадуємо усіх, котрі загинули від рук радянської влади.

Голодомор – одна з найстрашніших сторінок нашої пам’яті. Нині російська влада – продовжує ту ж саму політику винищення українства. Вони хочуть залякати нас холодом і голодом, як це робили їхні попередники сто років тому. Позбавляють нас світла і тепла, думають нас зламати та підкорити.

Та для українців холод і голод не такі страшні, як життя в неволі та покорі ворогу. Доки ми продовжуємо чинити опір – доти ми маємо шанс на життя у нашій державі. І жодному диктатору не вдасться підкорити тих, котрі пам’ятають свою історію, стоять на захисті України через сотні років.

Пам‘ятаємо усіх закатованих голодом! Гуртуємось та не піддаємось на провокації ворога! Пам’ятаємо! Перемагаємо!».

За інформацією РВА і

Надвірнянської міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!