Газета по-надвірнянськи
 

У Надвірній діти зі Святим Миколаєм відправились у святкову «Подорож до Різдва»

30 грудня 2022, 14:50 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 1,046 переглядів

У чудовий морозний день, 19 грудня, на свято Миколая Чудотворця у Надвірній чимало дітей і дорослих стали учасниками відкриття культурно-мистецького проєкту «Подорож до Різдва».

Надходить час Христового Різдва,

Ми будем славити його й благати,

Аби зберіг Захисникам життя

Й навчив би їх перемагати.

Хоч Святий вечір буде цей сумний,

Як у далекім 46-ім році,

Бо не один герой лиш в пам’яті живий –

Ми вдячні всім у кожнім слові, в кожнім кроці…

Це наш останній сум Різдва,

Ми переможемо, ми разом, нас багато,

І на оновленій землі без супостата

Христа у мирі будем вихваляти!

Такими словами, сумними і водночас оптимістичними, під звуки гуцульської трембіти у виконанні Андрія Василіва ведуча Руслана Штогрин-Калин, керівниця Центру позашкільної освіти міської ради, розпочала святкове дійство. І на Шевченковім майдані, біля Різдвяної інсталяції та Шопки, все повеселіло та ожило: заграли музики, залунали колядки, щедрівки, закружляли у танку хлопчики й дівчатка. У своїх віншуваннях діти прославляли народжене Боже Дитятко Ісуса Христа і просили у Господа захисту для Українського війська та Перемоги для Вкраїни.

Усі присутні щиро і дружно тричі мовили «Дякую!» нашим стійким та незламним Захисникам і Захисницям. Маленькі наші українці з радістю і нетерпінням зустріли святого Миколая Чудотворця, на якого чекали аж цілий рік. А він потішив їх усіх солодкими дарунками.

- У День Святого Миколая мені найбільше хочеться, щоб мир якомога швидше повернувся до наших осель, а з ним і безтурботні дитячі бажання, приємна святкова метушня дорослих і те звичайне життя, яке має бути для дітей нормою, а не дивом, – мовив Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович.

На Різдвяній забаві, організованій за підтримки міського очільника, виступили творчі колективи: народний муніципальний оркестр «Аркан» Сергія Орла, народні театр музичного фольклору «Шовкова косиця» й аматорські колективи «Легіт» і «Веретено», Юрій Гресько, Віктор Чудновський, а також солістка з Молодкова Наталія Мандзюк і Надвірнянського центру позашкільної освіти.

Святкові урочистості разом з Миколаєм та учасниками «Шовкової косиці» завершили у Надвірнянській центральній лікарні в оточенні поранених- військових.

Незважаючи на скасування встановлення головної красуні міста, митці Надвірнянської громади змогли створити цікавий захід, який на мить дав можливість поринути в епоху й ауру різдвяних традицій.

Велику вдячність організаторам проєкту висловив Зіновій Андрійович, зокрема, Надвірнянській художній школі, Центру позашкільної освіти Надвірнянської міської ради, управлінням – культури і туризму, освіти, житлово-комунального господарства та інфраструктури Надвірнянської міської ради, а також благодійникам Василю Туріву і «Гаврилівським Солодощам» за щедрий внесок.

Неземна шана Захисникам і Захисницям за можливість дарувати дітям радість!

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!