Газета по-надвірнянськи
 

У Надвірній відкрили меморіальну дошку В`ячеславу Чорноволу

30 грудня 2022, 12:07 | Рубрика: Ми - українці Версія для друку Версія для друку 546 переглядів

26 грудня на фасаді Надвірнянського ліцею №1 встановили меморіальну дошку видатному українцю, борцю за становлення української державності, Герою України В’ячеславу Максимовичу Чорноволу. Напередодні, 24 грудня, йому виповнилася б 85-а річниця від дня народження. «Україна починається з тебе», – такий напис на дошці з портретом лідера Руху з його особистим підписом на фоні Державного Прапора.усі

В урочистому заході взяли участь учні ліцею під орудою його директорки Богдани Ковалюк, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, начальник управління освіти міської ради Тетяна Дзем`юк, екс-директор ліцею Петро Маланюк, голова Надвірнянської районної організації НРУ Василь Шуляк та інші.

усі

Священнослужителі УПЦ та УГКЦ отці-декани Олег Траско й Андрій Бакота здійснили чин освячення меморіальної дошки.

В’ячеслав Чорновіл – політичний та громадський діяч. Саме він започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників та дисидентів, заснував та був головним редактором підпільного українського часопису «Український вісник», ініціатором створення Української Гельсінської спілки. Кілька разів його ув’язнювали за «антирадянську агітацію та пропаганду». У час становлення української незалежності став ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет України та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року. За свою відданість Батьківщині посмертно удостоєний звання Героя України.

«Дай, Боже, нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося потім гірко любити – втративши», – В’ячеслав Чорновіл.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!