Газета по-надвірнянськи
 

Бій під Крутами засвідчив – державність без армії неможлива

27 січня 2023, 12:41 | Рубрика: Нація Версія для друку Версія для друку 4,123 переглядів

29 січня в Україні вшановують пам`ять Героїв Крут, які загинули у битві з російською армією, обороняючи Україну. У січні 1018-го Українська Центральна Рада видала ІV Універсал, в якому проголосила Українську Народну Республіку незалежною від росії. Більшовиків таке рішення неабияк роздратувало і вони почали наступ на українські території, частину з яких уже захопили. Але головною мішенню залишався Київ.

98590fa7a1140a9b3c3be92012c

Історичний бій почався 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем у Чернігівщині. Українські війська зайняли оборону біля станції Крути. Майже 300 бійців Студентського куреня та 250 Першої української військової школи відбивали атаку армії більшовиків. Бій тривав п’ять годин, але під тиском ворога українські бійці вимушено відступили, підриваючи залізничні колії та мости. На жаль, частина студентської сотні під час відступу потрапила в оточення і вийшла на станцію Крути, яку тоді вже зайняли червоноармійці. Усіх 27 полонених студентів і гімназистів розстріляли.

Подвиг студентів і гімназистів під час бою дозволив стримати наступ більшовицьких військ на чотири дні.

Події Української революції засвідчили: державність без армії неможлива, а сміливість та жертовність крутянців зробила їх прикладом для наслідування. Історія, на жаль, повторюється. Сотні тисяч захисників і захисниць України сьогодні, у ХХІ столітті, протягом уже 11 місяців щодня і щохвилини обороняють територіальну цілісність і незалежність Української Держави від московитського агресора і своїм жертвенним щоденним подвигом доводять, що Україну не перемогти, що російсько-путінський загарбник навічно сконає в українській землі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!