Газета по-надвірнянськи
 

Файно зозулька Улянина накувала

27 січня 2023, 12:36 | Рубрика: Суспільство, Творчість Версія для друку Версія для друку 1,144 переглядів

В Івано-Франківському видавництві «Лілея НВ» торік вийшла п`ята (ювілейна) книжка «Ти, зозулько, кукай, кукай!» Уляни Пилип`юк із Молодкова, організаторки культурно-масової роботи місцевого будинку культури.

Досі із творчістю Уляни її шанувальники мали нагоду познайомитися у віршованих збірках «Небилиці коло соровиці», «Теревені на сцені», «Сільські будні», «Точені баляндраси». Здебільшого, ці книги поєднали гумористичні твори, а також оповідання та новели. Згадані збірки вийшли у світ за фінансової підтримки управління культури і туризму Надвірнянської міської ради.

І хоч Уляна за освітою юрист, та вже 12-й рік успішно працює на ниві культури у рідному селі. Є ініціатором й автором численних мистецьких та культурно-краєзнавчих проєктів.

У майже трьох десятках новел та оповідань, написаних на основі прислів`їв і приказок та побутових звичаїв у родинному селі, вона відтворює багатство його народної мудрості і творчості, на життєвих прикладах показує актуальність народних приказок. Новелістична розповідь, яка дала назву 5-й збірці, у своїх трьох частинах висвітлює сповнену несподіванок і драматизму, жіночої і чоловічої емоційності та психологізму, побуту і повсякдення сільської родини.

В оповіданні «Переселенці» подибуємо життєву історію, позначену нинішньою воєнною добою. Попри складну долю героїні, котра дивом залишилась живою і вибралась із-під завалів розтрощеного снарядом власного будинку, вона повертається у родинне карпатське село, де зустрічає своє перше кохання.

Авторка зуміла у своїй новій книжці поєднати жарт і гумор, без яких немислимі наші будні, із глибоким проникненням у психологію своїх героїв-персонажів, і таким чином, торкається найчутливіших струн душі і почуттів людських. Аби ближче і суттєвіше відчути слово Уляни Пилип`юк варто заглянути в її нову збірку, тоді й спізнаєте і зрозумієте чому вона змушує зозульку кукати і кукати.

 Іван ГРИДЖУК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!