Газета по-надвірнянськи
 

Нацбанк замінюватиме старі банкноти на нові

13 січня 2023, 11:32 | Рубрика: До відома краян, Економіка Версія для друку Версія для друку 3,318 переглядів

Із 1 січня 2023 року Національний банк поступово вилучатиме з обігу паперові банкноти номіналами 5, 10, 20 та 100 гривень зразків 2003 – 2007 років (тобто попереднього покоління) з метою поступової їх заміни на оновлені грошові знаки.

Замість них в обіг надійдуть оновлені: обігові монети номіналами 5 та 10 гривень зразка 2018 року та банкноти – 20 та 100 гривень нового покоління.

Головна мета такого рішення – підвищення якості готівки в обігу (зважаючи на зношеність банкнот попереднього покоління, які вже досить тривалий час перебувають в обігу), покращення готівкових розрахунків та їхньої зручності для жителів.

Для Національного банку важливо, щоб національна валюта України, яка перебуває в обігу, була надійною та якісною. Українці мають бути впевнені, що готівка, отримана в торговельній мережі, касі банків або в їхніх банкоматах, дійсно платіжна, захищена та належної якості.

Крім того, велика кількість різних дизайнів банкнот одного номіналу в обігу може призводити до плутанини і витрат зайвого часу під час здійснення готівкових розрахунків.

Поступова заміна банкнот попередніх поколінь на відповідні обігові монети та осучаснені банкноти підвищить захист і якість грошей та зробить розрахунки зручнішими для громадян. Це не створить незручностей, водночас принесе користь і державі, і банкам, і торговельним мережам, і громадянам.

Як відбуватиметься поступова заміна?

Національний банк спільно з банками розпочне поступове вилучення з готівкового обігу зазначених банкнот, зокрема: банки України не видаватимуть із кас такі банкноти за всіма видами готівкових операцій; Національний банк припинить підкріплювати такими банкнотами каси банків.

Як наслідок, потрапляючи в банки, банкноти попереднього покоління більше не повертатимуться в обіг, їх вилучатимуть з обігу і передаватимуть до Національного банку для подальшої утилізації, інформує ОДА.

Проте такі банкноти залишаються дійсними платіжними засобами. Громадяни зможуть продовжувати ними розраховуватися без обмежень, їх не потрібно буде спеціально обмінювати.

Водночас поступово в обігу банкнот попереднього покоління ставатиме дедалі менше, а їх місце займатимуть відповідні «сріблясті» монети номіналом 5 та 10 гривень зразка 2018 року та оновлені банкноти номіналом 20 та 100 гривень – із сучасним дизайном та посиленою системою захисту.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!