Газета по-надвірнянськи
 

Ангели пам’яті

24 лютого 2023, 14:36 | Рубрика: Акцент, Пам`ять і шана Версія для друку Версія для друку 223 переглядів

Щороку, 20 лютого, Україна відзначає День Героїв Небесної Сотні – день пам’яті тих, котрі першими віддали своє життя у російсько-українській війні.

Ангели-памяті-2023-рік

2014 року співачка та громадська діячка Анжеліка Рудницька стала ініціаторкою проведення всесвітньої тихої акції пам’яті Героїв Небесної Сотні та усього Небесного Воїнства «Ангели пам’яті». І тепер щороку в лютому українці у всьому світі створюють із білого паперу та розвішують на деревах ангелів, які символізують героїв, загиблих за Україну, та нашу спільну віру в перемогу світла над темрявою.

За ініціативи Музею історії Надвірнянщини до цієї акції уже третій рік поспіль приєднується і Надвірна. Вперше білі паперові янголята як спомин про Небесну Сотню розвісили у 2021 році у стінах музею на пам’ятній виставці, яку підготували співробітниці музею Ірина Дем’янчук та Ірина Кравчук. Торік колектив музею у співпраці з надвірнянською мисткинею Зоряною Буртик та її дочкою Мар’яною вирішили винести цю тиху акцію за межі музею та розвішали ангелів пам’яті на декоративному дереві біля стели Героям Небесної Сотні. До повномасштабного вторгнення тоді залишався тиждень…

Цьогоріч захід підтримали працівники Надвірнянської центральної міської публічної бібліотеки та Надвірнянської художньої школи. 16 лютого у читальній залі бібліотеки відбувся майстер-клас із виготовлення ангелів пам’яті від викладачки художньої школи Наталії Пак, а 17 лютого завдяки працівникам музею та бібліотеки білі янголята знову затріпотіли своїми крильцями на дереві біля стели пам’яті Героїв Небесної Сотні, нагадуючи жителям та гостям Надвірної про перших загиблих Героїв російсько-української війни.

Уляна БОШКО,

зберігачка фондів Музею історії

Надвірнянщини.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!