Газета по-надвірнянськи
 

«І опанує паросток блакить» – нова книга Богдани Кучабської-Дедерчук

10 лютого 2023, 11:56 | Рубрика: Творчість Версія для друку Версія для друку 947 переглядів

У міській бібліотеці для дітей та юнацтва ім. І. Яцури Надвірнянської міської ради відбулася презентація збірки «І опанує паросток блакить» Богдани Кучабської – Дедерчук.

Богада

Вона – громадська діячка, співзасновниця ГО «Літературна студія «Бистрінь»» ім. Нестора Чира та ГО «Літературно-мистецьке об`єднання «Зґарда» в м. Яремче. Уродженка Стрия на Львівщині уже другий десяток літ стала гуцулкою у Микуличині.

З-під пера поетеси вийшли збірки поезій «Спрага щастя», «Втамовуючи спрагу», «Там, де росу роздають», а також серія збірок у співпраці з львівським художником Олегом Денисовцем: «Сплетіння образів і рим», «Крізь часоплин стихій», «Одвічне коло неповторності», «Гра загадок та квінтесенцій», «Спокуса незраджених ліній».

Модератор заходу – письменниця і колега по перу Мирослава Гордєєва-Мельник представила авторку та її творчість. Поетична душа цієї надзвичайно талановитої жінки завжди сповнена любов’ю до людей і навколишнього світу. Твори поетеси увійшли до антології художніх творів «бистрінців» «Окрилена ріка» та до другого тому краєзнавчої книги «Микуличин» та недавнього цьогорічного «бистрінського» альманаху «Україна в строю», присвяченого героїзму українських воїнів-захисників у нинішній війні з московитами.

Поезії Богдани Кучабської-Дедерчук опубліковано в журналах «Дніпро», «Буковинський журнал», «Дзвін», «Водограй мрій», «Стежка», регіональних часописах Прикарпаття.

Авторка розповіла про свою творчість, плани на майбутнє та погляди на теперішню ситуацію в суспільстві. Всі присутні мали змогу послухати ліричну поезію в її виконанні. Своє спілкування поетеса доповнювала відео сюжетами про свою творчу діяльність, демонстрування яких забезпечував її син 9-класник Давид.

На презентації нової збірки зібралися люди, небайдужі до чистоти духовних криниць, до натхненної творчої праці та наділені великою любов’ю до книги та поетичного слова, друзі і колеги по перу – добрі, розумні, щирі, які в свою чергу теж надихали її до творчості.

Присутні мали змогу поставити запитання авторці й отримати відповіді на них.

На згадку про зустріч відбулася традиційна фото- і автограф-сесія, лунали найкращі побажання письменниці. Зустріч була теплою, жвавою і невимушеною. Талановита авторка зацікавила присутніх своїм баченням створення літературних образів та зарядила життєвим позитивом, повідомила Надвірнянська міська бібліотека для дітей та юнацтва.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!