Газета по-надвірнянськи
 

Василь Гурмак – академік

10 лютого 2023, 12:03 | Рубрика: Акцент, Людина та її справа Версія для друку Версія для друку 3,283 переглядів

Наш земляк, уродженець села Назавизів, скульптор пам’ятника Кобзареві та каплиці Богоматері на вулиці Мазепи у Надвірній Василь Миколайович Гурмак 21 грудня 2022 року обраний академіком по відділенню мистецтв Міжнародної академії освіти і науки (м. Київ, президент Станіслав Табачніков).

hurmak

Василь Гурмак – професор кафедри монументальної скульптури Львівської академії мистецтв. Займається медальєрством, автор робіт у галузі станкової, монументальної та меморіальної скульптури.

Заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників України. Учасник обласних, всеукраїнських та зарубіжних художніх виставок. Для його творчості притаманний тривимірний пластичний об’єм та образність, базована на українському традиційному мистецтві, потрактована мовою сучасного мистецтва. Роботи зберігаються у музеях України, Болгарії, Італії, Франції, США.

Серед його мистецьких скульптурних робіт відомі пам’ятники Тарасові Шевченку, окрім нашого у Надвірній, ще у селах Шоломинь, Бородчиці та Вощанці; Степанові Бандері у с. Воля-Задеревацька і в Червонограді на Львівщині; Мар’янові Панчишину у Львові, погруддя Тарасові Шевченку в селі Пили, стела Героям АТО та Небесної Сотні в Сокільниках; надмогильного пам’ятника отцю-мітрату Іванові Бойку, першому учню підпільної духовної греко-католицької семінарії під орудою отця Михайла Косила, багаторічному пароху храму у с. Красна; а також медалі – «Іван Федоров», «Катерина», «Мені 13-й минало…», «Т. Г. Шевченко», «Йосиф Сліпий», «Папа Іоан-Павло II», до 150-річчя від дня народження Івана Франка, «Вавілон-І», «Мар’ян Панчишин» та інші.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!