Газета по-надвірнянськи
 

Борис ГОШКО: «Добро – це рух, а зло його зупиняє. Ми воюємо проти зла»

10 березня 2023, 13:16 | Рубрика: Бійці передової, В обороні держави Версія для друку Версія для друку 3,934 переглядів

Борис Гошко народився у селі Лоєва в Івано-Франківщині. Учасник війни на сході України у 2014-2015 роках: у віці 22 років поїхав добровольцем у зону бойових дій, служив у 128-й гірсько-піхотній бригаді, учасник боїв за Дебальцеве. На основі реальних подій написав книгу «Люди війни», згодом презентував другий воєнний роман під назвою «Тил»…

Гошко

Про себе Борис каже, що ніколи не позиціював себе письменником. «Написати книгу – це ще не значить стати письменником. Я просто автор». Від початку повномасштабного вторгнення свободівець Борис – у Збройних Силах України. Але з певних причин не може розповісти про свою нову військову роботу докладніше…

– Де вас застало 24 лютого минулого року, які плани перервала війна?

– Свою повістку я отримав ще 23 лютого, було також кілька дзвінків з ТЦК. Наступного дня зранку почув вибухи – стало зрозуміло, що почалася війна. Пройшов медкомісію. 24 лютого знову став військовим – потрапив у 10-ту бригаду ЗСУ.

Які плани перервала війна? Влітку ми з дружиною планували відгуляти весілля. Довелося скасувати. Зіграємо після Перемоги. На жаль, багато хто із тих, кого хотів запросити, уже не прийде….

– Чи буде нова книга? Тобто, чи можемо ми на це сподіватися?

– Чи буде книга? Я не знаю. Можливо, почну її писати через кілька років після війни. Зараз писати не можу. Почав вести щоденник, але це радше щомісячник. Не пишеться. Не до того мені зараз. По можливості читаю, правда, жодна книга зараз не може мене повністю захопити. Перейшов на казки – їх корисно читати у дорослому віці.

– Чим ця велика війна інша від тієї, яку ви знаєте у 2014-2015? Чи тоді, чи зараз важче?

– Війна для мене почалась у 2014-му, це правда. Вважаю, не варто порівнювати, бо кров людська – завжди червона. Її зараз більше – це факт.

– Якщо ви будете писати нову книгу про цю війну – вона буде вам легко писатися?

– До письма я лінивий, тому писатиметься мені вкрай важко.

– Сформулюйте – за що ви воюєте?

– За що воюю? Я прочитав гори книг і лиш недавно, у тридцять років, вивів для себе своєрідну формулу, що таке добро і зло. Я вперше ділюся цим публічно. Добро – це рух, а зло його зупиняє. Ми воюємо проти зла.

– Якби можна було загадати три бажання, які точно сповнилися б, це були б:

_ Якби я мав можливість загадати такі три бажання, то це було б:

Просвітлення мудрістю всіх людей, бо такі люди не хочуть війни.

Чиста планета.

А третє – я таки про всяк випадок позбувся би взагалі русні.

Тижневик ВО «Свобода».

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!