Газета по-надвірнянськи
 

Навчали курсів домедичної допомоги

10 березня 2023, 13:06 | Рубрика: Акцент, Суспільство Версія для друку Версія для друку 3,554 переглядів

У міській бібліотеці для дітей та юнацтва Надвірнянської міської ради відбувся тренінг «Першої невідкладної медичної допомоги», який проводили спільно з фельдшером медицини невідкладних станів Оксаною Тимус (професійний стаж – понад 14 років).

Завідувачка бібліотеки Юлія Пилипчук розповіла присутнім про основну мету тренінгу, щоб ознайомитись та практично оволодіти основами домедичної допомоги, що надають люди, які не мають спеціальної медичної підготовки, із застосуванням на місці події найпростіших засобів до прибуття медичного працівника.

Пані Оксана розпочала тренінг зі статистики, що допомога, надана протягом перших 4-5 хвилин, збільшує шанси на порятунок на 30%. Така долікарська допомога полягає в застосуванні найпростіших засобів на місці події до прибуття медичного працівника. Від того, наскільки своєчасно і грамотно надали першу допомогу, багато в чому залежать результати подальшої невідкладної лікарської допомоги, подальшого лікування, а в ряді випадків і життя потерпілого.

У програму тренінга увійшли: початковий алгоритм дії при наданні першої невідкладної допомоги; серцево-судинна та дихальна системи людини; серцево-легенева реанімація (СЛР); рани та кровотечі; аптечка першої допомоги.

Під час тренінгу учасники здобули практичні навички, як здійснювати оцінювання стану потерпілого та визначати, якої допомоги у першу чергу він потребує; виконувати штучне дихання та закритий масаж серця й оцінювати їх ефективність; тимчасово зупиняти кровотечу шляхом накладання стискаючої пов’язки; накладати пов’язку при ушкодженнях (пораненні, опіку, забої); іммобілізувати ушкоджену частину тіла при переломах кісток; надавати допомогу при втраті свідомості.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!