Газета по-надвірнянськи
 

Підтримка малозабезпечених сімей

24 березня 2023, 12:11 | Рубрика: До відома краян Версія для друку Версія для друку 3,726 переглядів

В Україні поновлено програму «Рука допомоги» – кредити непрацюючим громадянам із малозабезпечених сімей на початок чи розвиток власної справи. Однією з цілей соціальної політики в Україні є максимальна допомога особам і родинам, які опинилися у складних життєвих обставинах, та забезпечення умов для подолання цих обставин.

Із початком повномасштабної війни, розв`язаної російською федерацією, створення механізмів підтримки для організації підприємницької діяльності і здобуття економічної самостійності для таких родин набуло особливої актуальності.

У рамках цієї політики Мінсоцполітики перезапускає програму «Рука допомоги», яка спрямована на допомогу малозабезпеченим особам у відкритті власної справи. Програму розроблено спільно зі Світовим банком, у 2016-2018 р.р. вона пропілотована у деяких областях України і зарекомендувала себе як успішний соціальний проект.

Наразі тимчасово згорнуту з початком повномасштабної війни програму «Рука допомоги» поновлено. Вона дає можливість непрацюючим працездатним особам з числа членів малозабезпеченої сім`ї отримати безвідсоткову поворотну допомогу у розмірі до 100,5 тис. грн. для відкриття чи розвитку власного бізнесу. Фінансову допомогу дають на придбання обладнання та матеріалів, необхідних для розвитку власної справи. Людина може отримати безвідсотковий кредит від держави строком на три роки. Допомогу повертають після закінчення трирічного строку з дати її отримання однією сумою (протягом 30 календарних днів) або достроково, частинами відповідно до графіка, погодженого центром зайнятості.

Важливо: сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених податків, зборів і ЄСВ. Фінансову допомогу не повертають, якщо підприємець: сплатив податки, збори і ЄСВ у сумі, що перевищує суму наданої допомоги; у перший рік з дати отримання допомоги працевлаштовано за направленням центру зайнятості не менше 2-х осіб із малозабезпечених сімей строком не менше, ніж на два роки.

Для отримання такої допомоги людина, яка бажає розпочати підприємницьку діяльність, має подати до створеної при Центрі зайнятості Комісії з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім`ї: заяву про надання фінансової допомоги; бізнес-план; довідку про несудимість. Якщо Комісія прийме рішення позитивне, людина має створити юридичну особу чи зареєструватися як фізична особа-підприємець протягом 30 календарних днів із дати отримання повідомлення.

Оксана ГАВРИЩУК,

начальник відділу персоніфікованого обліку

пільгових категорій населення

та соціально-трудових відносин управління

соціального захисту населення РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!