Газета по-надвірнянськи
 

У Надвірній підкорювала серця краян Національна заслужена капела бандуристів України ім. Георгія Майбороди

24 березня 2023, 12:43 | Рубрика: Акцент, Культура Версія для друку Версія для друку 3,200 переглядів

У суботу, 18 березня, у Надвірну із благодійним концертом «Свою Україну любіть…» завітав лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка – Національна заслужена капела бандуристів України ім. Георгія Майбороди.

капелла

Капела бандуристів є одним із найдавніших українських професійних колективів, бо заснована у 1918 році гетьманом Павлом Скоропадським і мала назву Кобзарський хор. За понад 100-літню пору вона стала невід’ємною частиною нашої музичної історії та культури.

Своє мистецтво надвірнянським поціновувачам музики дарували 52 артисти на чолі з художнім керівником та диригентом, генеральним директором, народним артистом України Юрієм Курачем та молодим диригентом Олексієм Боярем.

Музичний вечір розпочали твором Кирила Стеценка на вірші Тараса Шевченка «Гей, літа орел» у виконанні соліста Максима Воловоденка. З перших своїх тихих, лагідних акордів бандур, які поступово нарощували силу звучання, зачепили-заскоботали струни душ глядацьких. Чоловіки-віртуози, як і немов живі інструменти, заворожили очі, розум, серце та всю увагу і вже не відпускали до останньої секунди їх милозвучного співзвуччя. Концерт справді став чудовим святом для краян.

У репертуарі лунали композиції О. Тищенка, М. Лисенка, І. Кушплера на слова Тараса Шевченка «Ой три шляхи широкії», «Посаджу коло хатини», «Ой по горі роман цвіте», «Не завидуй багатому», балада «Про бандерівну», українська народна пісня «Ой дуб, дуба-дуба» у виконанні секстету національної капели бандуристів, «Гуцульська фантазія» оркестрової групи Анатолія Дубини, в`язанка на мелодію українських народних і патріотичних пісень в аранжуванні Володимира Марунича, «Одна гора високая, а другая низька», «Тече вода з-під явора», «Зацвіла в долині червона калина» та чимало інших у виконанні солістів, володарів «басу» і «тенора», Максима Воловоденка, Володимира Дорожинського, Максима Мельника, Артема Вариводи, Сергія Захарця, Олексія Савчука, дуета Дениса Кузіна та Ярослава Великого й інших.

Народний артист України Юрій Курач зазначив, що концертну програму присвятили до 209-ї річниці від дня народження Кобзаря.

- 9 березня концерт показали у Національній філармонії України ім. Лисенка у Києві і 10 березня вже поїхали у 13 міст: Луцьк, Рівне, Броди, Львів… Напередодні виступили в Івано-Франківську, а сьогодні – у Надвірній. Це місто любимо, побували тут 3-4 роки тому. Ситуація не в тому, чи ми можемо їздити, ми завжди готові їхати куди нас запрошують, адже є такі міста, які відмовляються, на жаль, і кажуть, що не на часі, у нас тут похорон. Нам прикро слухати такі речі, бо люди живі ніби не будуть пам`ятати тих, котрі загинули, і їм не треба послухати твори Шевченка у нинішній день. Мене дивує як керівника, бо я на професійній сцені 40 років, і коли чую такі слова теперішніх начальників управлінь культури, то я не вірю їм, бо це означає, що вони нічого не хочуть робити… А ми у такий час повинні людям давати якусь віддушину, – акцентував він.

Професіоналізм виконавців уже неодноразово високо оцінили у всьому світі. Зараз вони активно долучаються до підтримки ЗСУ, виступаючи з благодійними концертами у Європі.

- За останні півроку ми побували 5 разів у Польщі, Угорщині, Австрії, Німеччині, Чехії. І там, де ми співали, приходили українці – й емігранти, і біженці, і місцеві, й українські греко-католицькі та православні священники, котрі казали «людям треба дати відпочинок, вони натягнуті, як струна. І те, що ви приїжджаєте й співаєте – це величезна справа, така, як на фронті, де хлопці воюють, а ви даєте фронт культурний». Тому ми не могли не приїхати у ваше прекрасне місто, подивитися на чарівні гори, полюбуватися вашим містом, яке змінюється з кожним разом і стає все більш європейським, акуратним. Життя продовжується, – мовив Юрій Курач.

Зіновій Андрійович привітав шановних гостей та учасників свята: «Це була неперевершена і фантастична мить, коли ми немов поринули у ті 209 років від дня народження нашого Генія, Батька Тараса Шевченка. У час, коли наші воїни дають можливість нам працювати, жити, дякую людям, які своєю повсякденною працею роблять нашу націю непереможною. Вдячний усім, котрі долучилися до приїзду Національної заслуженої капели бандуристів ім. Г. Майбороди. Наш вимогливий слухач та глядач сьогодні, я переконаний, що, прийшовши до дому, до своїх сімей і рідних, скажуть, що заслужені почесні народні артисти приїжджали у Надвірну, то ті, можливо, пожалкують, що не стали учасниками такого свята. Дякуючи Господу Богу, дякуючи хлопцям-захисникам, ми сьогодні стали свідками неперевершеного творчого концерту. Дякую вам, усім учасникам, панові Юрію, ви вже вдруге у нашій громаді, бо декілька років тому приїжджали в нашу область на Розколяду і також зробили музичне диво. Приїзд відомих митців носить благодійний зміст і мету. Сьогодні вже не можна сказати, що у нашій громаді, де дуже на високому рівні наша культура, не робляться ті заходи, які направлені для підтримки потреб ЗСУ. Тому підтримуймо, живімо, допомагаймо, донатимо і наближаймо найбільше свято нашої України – день Перемоги!».

Кожен концертний виступ, кожна пісня закінчувалася вигуками «Браво!» і шаленими оплесками від вдячних та радісних глядачів. Усі бажаючі своїми фінансовими пожертвами долучилися до благодійного збору коштів на підтримку ЗСУ, у лавах яких служать також учасники чоловічого капели бандуристів.

Вл. інф.

Світлина Романа ГЛОДАНА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!