Газета по-надвірнянськи
 

Вечір-спомин до 85-річчя поета Нестора Чира

24 березня 2023, 12:17 | Рубрика: Пам`ять і шана, Творчість Версія для друку Версія для друку 3,021 переглядів

У міській бібліотеці для дітей та юнацтва ім. І. Яцури Надвірнянської міської ради відбувся вечір-спомин «Я стану співом журавлиним…», присвячений до 85-річчя від дня народження Нестора Івановича Чира – поета, нашого краянина, члена НСПУ, лауреата обласних премій ім. Василя Стефаника, Я. Дорошенка, Марійки Підгірянки, районної премії ім. Надії Попович.

335643325_726082695657164_6

Модератор заходу поетеса, письменниця, членкиня НСПУ й учасниця літературної студії «Бистрінь» ім. Нестора Чира Мирослава Гордєєва-Мельник розповіла про нелегке життя поета і його творчість, що це була людина, в якій уживались дві іпостасі: розумного організатора, господарника, політичного і громадського діяча та емоційно витончено поета. Він любив людей, сім’ю, своїх «бистрінців».

На творчий вечір завітали секретар Надвірнянської міської ради Тарас Пекарський, начальник управління культури і туризму міської ради Олександр Зварчук, головний редактор місцевої газети «Народна Воля» Іван Гриджук, директор Надвірнянського ліцею № 1 ім. В’ячеслава Чорновола Богдана Ковалюк (Власта Власенко), директор Надвірнянської центральної міської публічної бібліотеки Марта Кушнерчук, Роман Бенюк, співголова літстудії «Бистрінь», котрі поділилися спогадами про Н. Чира.

Гість заходу з Івано-Франківська Євген Баран – критик, літературознавець, есеїст, лауреат багатьох премій – наголосив, що Нестор Чир був живим, іскристим, жартівливим, веселим. Лідером по натурі. Умів добиватися мети. Умів бути вдячним. Умів любити. Як кожна контрастна творча людина, був різним. Але домінувала в його поведінці, в його настроях, в його словах і вчинках – вроджена шляхетність і доброта.

Вірші громадянського звучання, філософських мотивів, інтимної лірики і поетичних збірок Нестора Чира звучали у виконанні літстудійців, працівників нашої бібліотеки, учнів ліцею «Престиж» та Галини Чуревич (кер. народного аматорського колективу «Веретено» Надвірнянської міського будинку культури).

Секретар міської ради Тарас Пекарський та начальник управління культури і туризму міської ради Олександр Зварчук нагородили Грамотами активних літстудійців за вагомий внесок в українську літературу та Подякою працівників Надвірнянської міської бібліотеки для дітей та юнацтва ім. І. Яцури (завідувачка Ю. Пилипчук) і працівників Надвірнянської центральної міської публічної бібліотеки (директор М. Кушнерчук) за пропагування творів письменників українського слова.

Вечір-спомин минув у теплій, дружній обстановці. Усі присутні мали змогу ознайомитися з виставкою робіт «Природа у творчості місцевого художника Дмитра Угринюка», яку автор присвятив до 85-річчя з дня народження Нестора Чира.

Нестора Івановича вже нема, але його добрі справи у спогадах людей, його Слово живе в книгах і продовжує промовляти до читачів своєю мудрістю, щирістю і позитивом, зазначила міська бібліотека для дітей та юнацтва Надвірнянської міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!