Газета по-надвірнянськи
 

«Дай, Боже, нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося потім гірко любити – втративши»

12 квітня 2023, 12:10 | Рубрика: Акцент, Освіта Версія для друку Версія для друку 3,225 переглядів

Під цими словами В’ячеслава Чорновола 24 березня у Надвірнянському ліцеї № 1 провели пам’ятний захід із дня загибелі В’ячеслава Максимовича Чорновола, борця за волю України, людини, чиє ім’я носить ліцей і яке увіковічнене на меморіальній таблиці, нещодавно встановленій на фасаді нашого закладу.

школа

Нагадаємо: 25 березня 1999 р. життя В. Чорновола обірвала автокатастрофа. Він був одним із засновників руху шістдесятників та дисидентів. Стояв біля витоків української державності. Ініціював проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 р. та Акту проголошення Незалежності 24 серпня 1991 р.

На подвір`ї ліцею ім’я Чорновола вже вдруге зібрало численну аудиторію. Це – дирекція закладу, діти, учнівський парламент, батьки, вчителі, представники районного осередку політичної партії Народного Руху України, священники ПЦУ й УГКЦ, гості, запрошені: Орест Козар – заступник голови Надвірнянської районної ПП «Народний Рух України», Федір Кухарчук – член ради ПП «Народний Рух України», Василь Гнатюк – член Краснянського осередку ПП «Народний Рух України».

До відкриття пам`ятної таблиці доклався голова райорганізації НРУ Василь Шуляк, який того дня брав участь у заході пам`яті В`ячеслава Чорновола в Івано-Франківську.

Декан Надвірнянський ПЦУ, митрофорний протоієрей о. Олег Траско та священник собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії УГКЦ о. Степан Кузюк відправили поминальну панахиду за В’ячеславом Чорноволом, до меморіальної дошки Герою нашої Держави поклали квіти.

Згадуючи ім’я В. М. Чорновола і трагічні обставини його загибелі, директор Краснянського ліцею Федір Кухарчук наголосив, що Чорновіл – постать сильна і гідна наслідування, яка, перебувши велику кількість катувань і заслань, ніколи нікого не здала і не продала, чоловік, який своїм життям і навіть смертю служив і далі служить на утвердження України. Директорка Надвірнянського ліцею № 1 ім. В. М. Чорновола Богдана Ковалюк підкреслила важливість пам’яті про Чорновола як основи в розвитку кожного ліцеїста, кожної молодої людини, у формуванні міцного внутрішнього стержня гордості і ціпкості, сили молодого українця особливо у цей великий час великої війни, згадавши імена інших великих людей, воїнів ЗСУ, які загинули за Державу в наш час.

Захід вкотре об’єднав освітян, священиків, батьків, дітей, громадськість навколо величного імені Чорновола, який був, є і буде вічним символом нескореності і віри в перемогу України, повідомила дирекція ліцею.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!