Газета по-надвірнянськи
 

Єдиний захист від поліомієліту – вакцинація

28 квітня 2023, 11:13 | Рубрика: До відома краян, Здоров`я Версія для друку Версія для друку 2,913 переглядів

Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання, яке викликає поліовірус. Перебіг хвороби характеризується ураженням центральної нервової системи із виникненням парезів і паралічів. У 5% хвороба закінчується летально, в основному через порушення дихання при паралічі дихальної мускулатури. В одного із 200 хворих розвиваються деформації хребта і кінцівок, що стають причиною інвалідності.

вакцинація

Інші небезпечні ускладнення поліомієліту – пневмонія, міокардит, важкі шлунково-кишкові розлади з кровотечею, проривом, виразками, кишкова непрохідність.

  • Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше – через брудні руки, заражену їжу та воду. Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована людина – і дитина, і дорослий. Але найсприйнятливіші до цієї хвороби діти у віці до 5 років.

Інкубаційний період після зараження людини поліовірусом може тривати від 4 до 35 днів, після чого може розвинутися поліомієліт. При цьому прояви хвороби різні: жодних симптомів – без будь-яких проявів хвороба протікає у понад 70% випадків, що робить її особливо небезпечною для оточуючих; грипоподібні симптоми – лихоманка, головний та біль у животі й горлі, нудота і блювання – протягом кількох днів може проявлятися один чи кілька з них. За такої форми хвороби, яка виникає у 25% випадків, вірус розповсюджується найактивніше, залишаючись непомітним через схожість із симптомами грипу. Рухові розлади – сильний біль у вражених м’язах і рухові розлади аж до повного паралічу, який може розвинутися за кілька годин. Параліч може вразити ноги, руки, плечі, груди, живіт, обличчя.

Профілактика поліомієліту – вакцинація – єдиний надійний спосіб запобігти хворобі.

Бережіть своє здоров’я та своїх дітей.

Оксана ГЛУХАНЮК,

лікар-епідеміолог відділу

епідеміологічного нагляду (спостереження)

та профілактики інфекційних захворювань Надвірнянського РВ ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!