Газета по-надвірнянськи
 

Підписано Угоду про співпрацю між Делятинською ТГ та гміною Всхова

28 квітня 2023, 12:19 | Рубрика: Самоврядування, Співробітництво Версія для друку Версія для друку 3,642 переглядів

21 квітня у смт. Делятині відбулася без перебільшення історична подія: підписано угоду про співпрацю між Делятинською територіальною громадою та гміною Всхова (Польща). Документи підписали Делятинський селищний голова Богдан Клим’юк та мер гміни Всхова Конрад Антков’як. Ця українсько-польська угода засвідчує співпрацю між двома громадами, зокрема, у сферах освіти, культури, функціонування муніципальної влади, спорту, економіки, соціального життя та різних промоакцій.

На зустрічі із польською делегацією з’ясувалося, що наша система влади та місцевого самоврядування дещо відрізняється від польської, а тому обмін досвідом дозволить втілити кращі практики, що позитивно позначиться на розвитку громади в найближчому майбутньому, інформує Делятинська селищна рада.

Також польська делегація відвідала с. Білі Ослави, зокрема, Білоославську місцеву пожежну охорону, Білоославський старостат, церкву святого Великомученика Дмитрія та пам’ятну меморіальну таблицю убитим наживо жителям у 1943-му, зазначив староста села Білі Ослави Микола Дячук.

Наш дописувач із Білих Ослав Василь Левицький повідомив, що польська делегація відвідала Білоославський Музей Марійки Підгірянки, в якому відразу почали шукати присутності Польщі в Україні. Їх вразила папка «Співдружність країн Україна – Польща – с. Білі Ослави – м. Лодзь», в якій зібрано публікації із газет «Народна Воля» й «Галичина» про наукову експедицію 15 років тому студентів Лодзінської Політехніки по дерев`яних храмах Білих Ослав, Чорних Ослав і Чорного Потоку. Тут також переклад на українську мову Марійки Підгірянки та Юрія Шкрумеляка вірша польської письменниці Марії Конопніцької «Не продам рідну землю», який немов написаний у ці дні, коли йде російсько-українська війна. Василь Левицький подарував чотирьом чинам польської делегації копії з газетних видань і книжки з творами Марійки Підгірянки та Юрія Шкрумеляка, а також нещодавно виданий Молитовник для захисників нашої країни «Мати Божа, змилуйся над Україною». Дякуємо урядові та усім жителям Польщі, котрі підтримують нашу Батьківщину у боротьбі проти російсько-московського ворога.

Поляки також цікавилися ткацьким ремеслом, яке процвітало у нашому селі у першій половині минулого століття, а також звернули увагу на пару церковних хоругв із ликами правителів княжої Київської Русі – Ольги і Володимира, вишитими білоославськими жінками до 950-річчя Хрещення Русі України 1938 року.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!