Газета по-надвірнянськи
 

У Надвірній відкрили мистецький проєкт

28 квітня 2023, 12:37 | Рубрика: Акцент, Творчість, Тема дня Версія для друку Версія для друку 3,650 переглядів

мер

18 квітня у Надвірній відкрили новий культурно-мистецький осередок – філію АРТ-простору на базі Надвірнянської дитячої художньої школи. Протягом 4 місяців втілювався в життя цей масштабний творчий проєкт завдяки спільними зусиллями міської влади і колективу школи.

- У цій довгоочікуваній залі представлені дипломні і творчі роботи студентів і викладачів Косівського коледжу й інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв під назвою «Джерела». Це – наші давні друзі, партнери, хороші люди, чудові вчителі та наставники, які продовжують навчати наших дітей у своєму коледжі, – зазначила директорка Надвірнянської художньої школи Жанна Бондаренко.

342491297_3148775278748804_

Вона наголосила на концепції проєкту: «Ми хочемо цей простір створити власне для тих студентів, які закінчили вузи наших партнерів, щоб вони тут могли себе реалізувати як творчі особистості, своїми персональними виставками, напрацюваннями, майстер-класами, щоб це було поле діяльності, щоб тут було завжди людно і щоб кожен міг себе тут реалізовувати, аби наші молоді спеціалісти поверталися до нас працювати.

Творчий простір освятили священнослужителі. Декан Надвірнянський ПЦУ о. Олег Траско подарував Жанні Бондаренко ікону Пресвятої Богородиці, побажавши, щоб твори Арт-простору колективу школи та інших навчальних закладів Прикарпаття надихали і духовно зцілювали усіх вихованців та чисельних відвідувачів мистецького центру, жителів міста і гостей Надвірнянщини, а Пресвята Богородиця завжди мала в опіці творчий колектив школи.

342011440_768859611630601_7

341889901_533781345594421_5

Навчання в АРТ-просторі розраховане приблизно для 60-70 дітей різної вікової категорії, у т. ч. зі статусом ВПО, і звичайно для жителів району та міста, які бажають записатися на платні курси. Талановиті та досвідчені педагоги навчать малювати кожного дорослого і малюка й уміло відкриють безмежно цікавий світ мистецтва.

Тут безліч переваг: зручне розташування; дуже цікава авторська навчальна програма; неймовірно гарний інтер‘єр та атмосфера, що надихає; індивідуальний підхід до кожної творчої особистості; участь учнів у цікавих проєктах, виставках та конкурсах. Для всебічного розвитку творчої та креативної особистості запропонована нова розроблена програма, що включає заходи кращої адаптації у місцеві звичаї та традиції, вірування, підтримуючі зустрічі і тренінги, розвиток корисних навичок. Для відновлення життєвої енергії та внутрішніх ресурсів у Арт-просторі пропонують різноманітні заняття та майстер-класи не тільки для дітей, але й для дорослих.

342019826_1590621014749221_

342026516_611169973967677_8

Керівник апарату Івано-Франківської ОВА Ярослав Дем’янчук привітав з нагоди урочистого відкриття та вручив найвищу нагороду в області – медаль «За заслуги перед Прикарпаттям» невтомній та креативній директорці Жанні Бондаренко.

Теплі слова привітань і подяки також линули від начальника управління культури, національностей та релігій ОВА, новообраного директора Інституту мистецтв ПНУ ім. Стефаника Володимира Федорака, який вручив грамоти колективу школи; голови Надвірнянської РВА Володимира Паська, голови районної ради Олександра Кеніза, директорки Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв, професорки Галини Юрчишин, директора Косівського фахового коледжу прикладного та декоративного мистецтва, кандидата мистецтвознавства Романа Стеф’юка, директора Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені В. Шкрібляка Романа Гаврилюка, проректора університету Короля Данила м. Івано-Франківськ Михайла Косьмія, кандидатки наук та мистецтвознавства, членкині НСХУ Вікторії Дутки-Жаворонкової та інших.

341993902_465016002448548_8

341701195_175165408752437_1

Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, як основний автор такого творчого задуму, розповів про шлях створення Арт-простору і наголосив, що за підтримки депутатів міської ради та голів депутатських фракцій, управлінь культури і туризму та освіти стало можливим об`єднати всіх митців громади.

Безсумнівно, Надвірнянська художня школа сьогодні є однією з найкращих у Івано-Франківській області та Україні, адже завдяки талановитим педагогам та наставникам цей дім мистецтва за роки свого існування виплекав не одне покоління талановитих майстрів пензля.

«Вірю, що новий художній осередок стане провідним закладом у сфері мистецтва, адже це важливий компонент культурного життя нашої громади. Сподіваюся, що відкриття Арт-простору буде успішною платформою та допоможе багатьом людям розвинути свій творчий потенціал і зробити внесок у культурне життя громади та України! Нехай цей простір стане символом Відродження та надії на краще майбутнє!», відзначив Зіновій Андрійович.

342502518_983524433022872_4

Він висловив подяку керівництву області, священнослужителям, депутатам та гостям, котрі підтримали ініціативу, створили і відвідали Арт-простір, а також вдячний директору школи Жанні Бондаренко і трудовому колективу за розвиток та популяризацію культурного фронту не тільки у нашій громаді, а й за її межами. Зокрема, керівник міської громади щиро вдячний почесній гості Мирославі Корнелюк – заступниці начальника управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОВА, депутатці обласної ради, та підприємцю, меценату Василеві Погоріленку.

Грамот Надвірнянської міської ради за сприяння у розвитку культури удостоїлися декани Надвірнянські ПЦУ й УГКЦ о. Олег Траско та о. Андрій Бакота, депутат, підприємець, консультант цього проєкту Василь Турів, депутати міської ради Тарас Зіняк, Роман Мажак, Василь Будзак, Марія Юрчило, Наталія Купчак, Ірина Кащенко та Володимир Чуприна.

Високоповажні гості отримали у подарунок символічні сувеніри-вироби від колективу і вихованців художньої школи.

У віночок привітань чудово впліталися мелодичні звуки саксофону та виступ-танець «Віденський вальс» юних виконавців.

Інф. Надвірнянської міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!