Газета по-надвірнянськи
 

Ярослава Лесюка переобрано головою Ради старійшин

12 квітня 2023, 11:41 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 366 переглядів

На звітно-виборних зборах Ради старійшин Надвірнянського району 29 березня її голова Ярослав Лесюк відзвітував про роботу за рік його обрання керівником.

Серед проблемних питань, до яких була прикута увага у звітному періоді цієї громадської організації, реагування владних структур міста і району та керівництва Укрзалізниці щодо зупинки на станції Надвірна ряду поїздів зі столиці та східних областей України; впорядкування пасажирських автоперевезень на маршруті Надвірна – Івано-Франківськ; встановлення стоянки для автотранспорту відві­дувачів у КП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» на вул. Федьковича у Надвірній; налагодження співпраці з радами старійшин територіальних громад району. Звернуто увагу на потребу ширшої роз`яснювальної роботи і реклами щодо культурно-мистецьких виступів у райцентрі, зокрема, відомих всеукраїнських колективів з метою ширшого залучення та участі у них жителів райцентру і району, а також роз`яснення про підвищення пенсій з березня-квітня цього року Головним управлінням Пенсійного фонду України в області; встановлення громадської вбиральні на Торговиці у Надвірній, а також контролю за сплатою мита (з обов`язковою видачею відповідних чеків-квитанцій) на Торговиці і на ринках.

Ігор Андруняк запропонував звернутися від імені Ради до відповідних владних структур району й області (а вони – до урядових чинників) щодо встановлення історичної справедливості – відновлення державної відзнаки ордену «Золотий Тризуб» періоду Української Народної Республіки, як найвищої нагороди в Україні, бо теперішній орден за звання «Герой України» із п’ятикутною зіркою аж ніяк не вписується у нашу теперішність, коли триває війна і ми пізнали істинну російсько-московську ворожу і загарбницьку суть такої не нашої «зірки».

Члени Ради старійшин, її секретар Роман Гаврилаш, Роман Лесюк, Леонід Кравчук, Любов Бойчук, Олександра Волинська (цих двох членкинь привітали із днями народження), Богдан Николайчук, Костянтин Стреха запропонували оцінити роботу голови Ради на «добре» і цю пропозицію підтримали одноголосно.

На зборах виступив заступник голови Івано-Франківської облорганізації Всеукраїнського товариства «Просвіта», заслужений лікар України Євген Романишин, який запропонував ознайомитись та пропагувати його книгу «Хто ми, Українці?», видану у бібліотеці Івано-Франківської «Просвіти» у 2021 році. Він запропонував підтримати Звернення Івано-Франківської обласної «Просвіти» до народного депутата України Оксани Савчук про визнання на законодавчому всеукраїнському рівні паралельного літочислення в Україні, якій зараз на основі ряду Літописів… 7531 рік, і підготувати для цього відповідний законопроект. Також підтримати Звернення Конгресу громадських організацій України до Президента України та народних депутатів України прийняти відповідний Закон України і зупинити введення в дію ЗУ «Про ринок землі», а після завершення війни протягом наступних 5 років провести всенародний референдум щодо визначення народом України земель сільськогосподарського призначення шляхом викупу у приватну власність та порядок розпорядження природними надрами в інтересах усіх громадян нашої держави. Обидва звернення збори старійшин підтримали.

Збори одноголосно обрали головою Ради старійшин Надвірнянського району Ярослава Лесюка безстроково зі щорічним звітом про його роботу.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!