Газета по-надвірнянськи
 

День Героїв – звитяга борців за волю України усіх часів

26 травня 2023, 15:51 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 1,393 переглядів

348814839_6714048752016701_

Майдан Шевченка, його Алея Героїв у цей день наповнилися величчю шани, подяки і пам`яті новітнім Героям-землякам, які пожертвували найдорожчим – своїм життям, обороняючи рубежі України від московської навали. Ведучі пам`ятного віча начальник управління культури і туризму міської ради Олександр Зварчук і викладач Надвірнянського коледжу Володимир Свягла нагадали, що війна за незалежність продовжується, щодня у відкритому бойовому зіткненні добра і зла, забираючи у Вічність найкращих синів і дочок України та держав, які солідарні з нами у боротьбі з московською ордою. Сьогодні ми вшановуємо Героїв минулого і сьогодення і просто не маємо права зганьбити їхньої честі. Ми зобов`язані продовжувати їхню боротьбу заради того, щоб їхні мрії залишилися зреалізованими.

348597851_548448997498951_4

Під мелодію «Коли ви вмирали, вам дзвони не грали…» ліцеїсти Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату поклали квіти до пам’ятного знаку Марті і Мирону Свідрукам, стели Героїв Небесної Сотні, Могили борцям за волю України.

Завмер майдан у хвилині мовчання, яка стала спогадом про кожного героя, який віддано захищав Україну. Опісля під мелодію пісні «Пливе кача» у виконанні народного муніципального оркестру народних інструментів «Аркан» Сергія Орла центрального міського будинку культури (кер. Володимир Остап`юк) учні поклали запалені лампадки до банерів з іменами та зображеннями Героїв, ставши у почесну варту біля них.

Священнослужителі на чолі з отцями-деканами Надвірнянськими УГКЦ і ПЦУ Андрієм Бакотою й Олегом Траском відправили панахиду за Героями.

348818211_575680224694290_5

До рідних і родин загиблих Героїв та учасників пам`ятного заходу звернувся Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович: «Неможливо відчути той біль, з яким доводиться жити рідним та близьким загиблих Захисників, адже жодне слово, жодна нагорода не здатна полегшити горе від втрати найрідніших людей.

День Героїв – це день величі духу українських вояків – борців за волю неньки України.

348828991_770685064846859_4

Щиро дякую та низько вклоняюся кожному синові нашої громади, який, не жаліючи життя, пішов захищати свій рідний край. Мужність та рішучість наших Героїв і Героїнь стали новою точкою відліку для десятків земляків.

У цей день ми дякуємо відважним Воїнам Світла і прагнемо, щоб їхні подвиги назавжди залишалися у наших серцях! Вдячний батькам за виховання справжніх патріотів, матерям, дружинам та дітям – за мужність, з якою ви переживаєте втрату найдорожчих і найцінніших – сина, чоловіка, батька.

348866358_981114316234057_6

Пам`ятаймо: лише той народ вартий власної держави, який береже пам`ять про своїх синів і дочок, котрі віддали життя за Свободу і Незалежність!

Ми пишаємося нашими воїнами, їх самопожертвою, відвагою та честю. Завжди пам’ятатимемо подвиг Героїв! Час біжить, біль не стихає, та лише пам’ять залишиться назавжди … Герої не вмирають – Вони навіки у наших серцях!».

348932389_168918122769743_3

Звучить текст рішення сесії Надвірнянської міської ради від 16 травня 2023 року № 1505 «Про присвоєння звання «Воїн Світла» (посмертно), згідно з яким, розглянувши подання Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича про присвоєння звання «Воїн Світла» військовослужбовцям Надвірнянської міської територіальної громади, які загинули під час участі у бойових діях у російсько-українській війні, керуючись Положенням про звання «Воїн Світла», затвердженим рішенням виконавчого комітету міської ради від 28 вересня 2022 р. № 116, вирішено присвоїти таке звання військовослужбовцям (посмертно) Надвірнянської міської територіальної громади, які загинули під час участі у бойових діях у російсько-українській війні; медаль та посвідчення вручити родичам-спадкоємцям військовослужбовців, яким присвоєно звання «Воїн Світла»; загиблих захисників, яким присвоєно звання, внести до «Книги Воїнів Світла» Надвірнянської міської територіальної громади».

348960812_5622650691168623_

Хвилючим моментом стало вручення медалей і посвідчень Надвірнянським міським головою Зіновієм Андрійовичем спільно із заступником начальника Івано-Франківського обласного центру комплектування та соціальної підтримки Валерієм Волонковим представникам родин загиблих військовослужбовців.

Звання «Воїн Світла» присвоєно: Пасєчному Богдану Васильовичу, Угринюку Миколі Михайловичу, Рудаку Сергію Миколайовичу, Лучину Юрію Васильовичу, Петрову Віктору Олександровичу, Нагорняку Миколі Васильовичу, Павлюку Андрію Тарасовичу, Скорецькому Василю Тарасовичу, Зубку Богданові Дмитровичу, Гандзюку Володимиру Ярославовичу, Басарабу Русланові Любомировичу, Жупнику Андрію Дмитровичу, Легеньких Василеві Іллічу, Волошинюку Андрію Іллічу, Івасюку Василю Васильовичу, Чаві Петрові Васильовичу, Іваночку Тарасові Васильовичу, Сеніву Андрію Руслановичу, Позняку Юрію Володимировичу, Синоверському Андрію Ярославовичу, Гризі Володимирові Івановичу, Петрику Степанові Васильовичу, Заїці Юрію Михайловичу, Дутці Дмитрові Михайловичу, Григорашу Михайлові Олеговичу, Гурбо Вікторові Миколайовичу, Шибістому Василеві Михайловичу, Зінику Василеві Юрійовичу, Юрціву Володимиру Богдановичу, Бакоті Ігорю Васильовичу, Лозяку Михайлові Петровичу, Каралашу Володимиру Петровичу, Ментинському Сергію Михайловичу, Насадюку Івану Миколайовичу, Тацяку Степанові Івановичу.

Мистецьким пошанівком загиблим Героям стали пісні «Чорна квітка» у виконанні Світлани Павлишин та «Єдність» і попурі стрілецьких та повстанських пісень «Вільна Україна» соліста Юрія Греська, а також літературно-музична композиція «Я вірю у тебе, Україно!» з участю читця Антона Дем`янчука та вокального ансамблю «Веселочка» Надвірнянської дитячої музичної школи (кер. Олена Сільчук та Галина Чуревич), як і вся пам`ятна концертно-музична частина за сценарієм методичного кабінету центрального міського будинку культури.

Ліцеїсти Прикарпатського військово-спортивного ліцею вшанували полеглих Героїв проходженням урочистим маршем Алеєю Героїв.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!