Газета по-надвірнянськи
 

На базі Надвірнянської районної лікарні відкрили інклюзивний гінекологічний кабінет безбар`єрного доступу

12 травня 2023, 11:17 | Рубрика: До відома краян, Медицина Версія для друку Версія для друку 2,758 переглядів

За сприяння Благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї» у рамках заходів гуманітарного реагування UNFA, Фонду ООН у галузі народонаселення та Партнерства ООН із захисту прав людей з інвалідністю за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії відбулося урочисте відкриття інклюзивного гінекологічного кабінету безбар`єрного доступу на базі КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» Надвірнянської міської ради.

лікарня

Це – медичний простір, де кожна жінка може отримати комплексну медичну допомогу в комфортних умовах відповідно до її потреб. У кабінеті є все необхідне для роботи медичного персоналу та надання якісних гінекологічних послуг усім пацієнткам, у т. ч. з обмеженими фізичними можливостями і порушенням опорно-рухового апарату.

Окрім нових меблів, освітлювальних приладів, комп’ютерного комплексу та нового набору гінекологічного інструментарію, особливістю гінекологічного кабінету є: гінекологічне крісло з регулюванням висоти; спеціальні опори-поручні; підіймальний пристрій; достатнє місце для маневрів на кріслі колісному, що значно покращують умови і доступність щодо проведення відповідних досліджень.

Послуги надають на безоплатній основі жінкам і дівчатам, які опинилися у складній ситуації, у тому числі жінкам ВПО, а також жінкам, які постраждали від сексуального насильства, зокрема, в умовах воєнного конфлікту.

Медичний персонал проходить спеціальну підготовку, як допомогти пацієнткам з обмеженими можливостями почуватися максимально комфортно при зверненні до гінеколога.

У заході взяли участь регіональний представник Благодійного Фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї» Тетяна Горяча, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, директор КНП «Надвірнянська ЦРЛ» Сергій Ємельянчук, координатор згаданого проекту у нашому закладі лікар-гінеколог Мар`яна Мушак та медичні працівники лікарні.

«Відкриття кабінету стало одним із пріоритетних завдань, оскільки вкрай важливо створити такі умови, щоб жінки з інвалідністю могли безперешкодно отримувати послуги у сфері гінекології та акушерства.

Попереду багато роботи, але медичний заклад прагне зробити все можливе, щоб пацієнти мали доступ до якісної та професійної медичної допомоги», зазначив міський голова Зіновій Андрійович і висловив велику подяку всім, котрі у надскладний період війни роблять медицину якісною та доступною для громадян, зокрема, БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї», директору КНП Сергію Ємельянчуку, лікарю Мар`яні Мушак.

Інф. Надвірнянської міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!