Газета по-надвірнянськи
 

Пам`яті ЛЮБОВІ ОРЕЛ

12 травня 2023, 10:36 | Рубрика: Пам`ять і шана Версія для друку Версія для друку 288 переглядів

Після тривалої хвороби 1 травня 2023-го на 72-му році відійшла у Вічність Заслужена працівниця культури України, відома вокаліста, фольклористка та мистецтвознавиця, сценаристка-режисерка, співзасновниця народного муніципального оркестру «Аркан» Сергія Орла» і засновниця народного театру музичного фольклору «Шовкова косиця» Надвірнянського центрального міського будинку культури, активістка Всеукраїнського товариства «Гуцульщина», визнана людьми і державою ЛЮБОВ ВАСИЛІВНА ОРЕЛ.

орел

Вона – уродженка села Заріччя Надвірнянського району. Закінчила Київський державний інститут культури. Сумлінній творчій праці на ниві культури нашого краю віддала понад чотири десятки літ, гідно представляючи красу і велич української пісні на сценах України та за кордоном – у Польщі, Румунії, Канаді. Працюючи старшим методистом Надвірнянського районного будинку культури, згодом провідним методистом центрального міського будинку культури, проводила пошукову роботу з вивчення та збереження фольклору Гуцульщини. Створила любительське об`єднання «Шовкова косиця», а згодом на його базі – фольклорно-етнографічний колектив «Шовкова косиця», який у 1987-му здобув почесне звання «народний». Здійснюючи методично-практичну роботу з організації та проведення свят і обрядів, дбала про їх збагачення, професійне оформлення, форми проведення.

Любов Орел – незмінна солістка оркестру народної музики «Аркан» Надвірнянського РБК. У доробку її репертуару самобутні народні, класичні, духовні, естрадні пісні вітчизняних та зарубіжних авторів, авторські твори. У 2000-му створила дитячий фольклорний колектив «Косичка» при Надвірнянському РБК, який тісно спів­працює з муніципальним оркестром «Аркан», на базі яких створено численні телепередачі, музичні відеокліпи.

За вагомий внесок у розвиток національної культури у 1988 році їй присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України», нагороджена численними грамотами відділу культури і туризму РДА, райдержадміністрації та районної ради, управління культури ОДА, облдержадміністрації й обласної ради, Президента України.

Протягом багатьох років була активісткою Всеукраїнського товариства «Гуцульщина», зокрема, з однодумцями ініціювала й організувала відкриття у Надвірній Гуцульської світлиці, сприяла створенню осередків товариства «Гуцульщина» у ряді населених пунктів Надвірнянщини. Вона – лауреат багатьох Міжнародних Гуцульських фестивалів.

Нехай світла пам`ять про Любов Орел назавжди залишиться у серцях близьких, знайомих, колег по роботі й усіх, котрі її знали, любили і шанували, а Всевишній подарує їй вічне життя і спокій. Вічна їй пам`ять.

У глибокому смутку

Управління культури і туризму

Надвірнянської міської ради,

Центральний міський будинок культури,

ГО «Всеукраїнське товариство «Гуцульщина»,

Надвірнянська районна організація

ГО «Всеукраїнське товариство «Гуцульщина».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!