Газета по-надвірнянськи
 

Спрощено виплати різних видів грошової допомоги, пільг і житлових субсидій

12 травня 2023, 11:21 | Рубрика: До відома краян Версія для друку Версія для друку 2,359 переглядів

На засіданні Уряду затверджено комплекс змін до низки постанов Кабінету Міністрів України щодо надання окремих видів грошової допомоги, пільг і житлових субсидій.

Зокрема: житлові субсидії тепер надаватимуть не лише за фактичним або зареєстрованим, а й за задекларованим місцем проживання, а також домогосподарствам, до складу яких входять особи, які перебували/перебувають у полоні;

у повоєнний період батьки, в яких народилася дитина під час тимчасового перебування за межами України (крім осіб, які перебувають на території держави, визнаної згідно із законом державою-окупантом або державою агресором щодо України), тепер можуть дистанційно подати документи на призначення допомоги при народженні дитини. Раніше жінки, які народили дитину за кордоном, могли лише після повернення в Україну отримати допомогу. Необхідна була фізична присутність, щоб особисто звернутися до органу соціального захисту населення;

установлено порядок виплати у 2023 році зекономлених коштів пільг, які надавали у грошовій безготівковій формі, накопичені пільговиками за опалювальний сезон 2021-2022 років. Через військову агресію російської федерації проти України багато громадян, які мають право на пільги, не змогли отримати залишки їх коштів, що обліковували в АТ “Ощадбанк”. З метою забезпечення прав та інтересів громадян, зокрема тих, котрі захищають територіальну цілісність нашої держави, внесені відповідні зміни. Для отримання невиплачених сум пільг пільговик подає до органу Пенсійного фонду України заяву довільної форми, в якій обов`язково зазначає: назву документа, що дає право на пільги, його серію та номер, ким видано документ і дату його видачі; серію та номер паспорта громадянина України; ідентифікаційний номер; номер рахунка (за стандартом ІВАN) та найменування банку, в якому відкрито рахунок.

Також Уряд вніс зміни до порядків надання допомоги малозабезпеченим сім’ям і допомоги на дітей одиноким матерям, які перебувають у трудових відносинах та за яких не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Оксана ГАВРИЩУК,

начальник відділу персоніфікованого обліку

пільгових категорій населення та

соціально-трудових відносин управління

соціального захисту населення РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!