Газета по-надвірнянськи
 

Окупанти-терористи рф вчинили екологічну і техногенну трагедію в Україні – підірвали Каховську ГЕС

9 червня 2023, 11:53 | Рубрика: Тема дня, Трагедії, Україна Версія для друку Версія для друку 2,844 переглядів

352217168_946583220002305_3

Так зараз виглядає багатостраждальний Херсон. Місто уже пережило ворожу окупацію, чисельні обстріли, а зараз потерпає від потопу.

Під водою опинилися цілі райони, а деяким мешканцям доводилося ночувати на дахах власних будинків і чекати на евакуацію

У ніч на 6 червня російські окупанти підірвали одну із найбільших гідротехнічних споруд у Європі – дамбу Каховської гідроелектростанції в Херсонській області.

Президент України Володимир Зеленський того ж дня зібрав екстрене засідання Ради національної безпеки й оборони. Голова Офісу Президента Андрій Єрмак назвав вибух дамби Каховської ГЕС екологічною трагедією.

Майже 80 населених пунктів у зоні потенційного затоплення і більшість із них – тимчасово окуповані ворогом. Розпочалася евакуація жителів небезпечних районів. Евакуацію ускладнює розмиття доріг.

люди

За даними «Укргідроенерго», підірвана окупантами Каховська ГЕС не підлягає відновленню в її колишньому вигляді, обладнання машинного залу повністю знищено. «Рівень води у Каховському водосховищі впав на 2,5 метри, на правобережжі Херсонської області затоплено 1 852 будинки», йдеться у повідомленні.

люди2

Голова Херсонської ОВА Прокудін повідомив, що станом на 07:30 7 червня повністю або частково затоплені такі населені пункти: Тягинка, Львове, Одрадокам’янка Бериславського району, Іванівка, Микільське Токарівка, Понятівка, Білозерка, мікрорайон Острів міста Херсона Херсонського району. «Ми розуміємо що будуть підтоплені ще інші населені пункти, готові до цього», – сказав він.

теплиці

Майже 16 тисяч людей на правобережжі Херсонщини знаходяться у критичній зоні.

Михайло Подоляк, радник офісу Президента України, зазначив, що підривом Каховської ГЕС Росія намагається утримати контроль над «ситуацією чи ініціативою, яку вони втратили на Донецькому напрямі. І таким чином рф намагається уповільнити контрнаступ, чинити психологічний тиск на українських партнерів, мовляв: «Дивіться, ми можемо підвищувати ставки у цій війні за рахунок ескалації на окупованих територіях».

Голова СБУ Василь Малюк також прокоментував ситуацію та наголосив, що Україна має притягнути до відповідальності не лише верхівку путінського режиму, але й рядових виконавців. «Підірвавши греблю Каховської ГЕС, російська федерація остаточно довела, що є загрозою для всього цивілізованого світу. Адже лише справжня держава-терорист може влаштувати техногенну й екологічну катастрофу такого рівня. І вона обов’язково за це відповість – і на полі бою, і в міжнародних судах. Наше завдання – притягнути до відповідальності не лише верхівку путінського режиму, але й рядових виконавців злочинів».

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!