Газета по-надвірнянськи
 

Зустріч із хранителем скарбів Гуцульщини

9 червня 2023, 11:31 | Рубрика: Людина та її справа Версія для друку Версія для друку 2,522 переглядів

У Надвірнянській ЦМПБ побував поважний гість із Косова Василь Шкурган – письменник, поет, член НСПУ, голова Косівської первинної організації обласної організації НСПУ, лавреат літературної премії «Князь роси» ім. Т. Мельничука (2007.р.), Міжнародної премії «Карпатська корона» (2021 р.).

Надвірнянці вперше мали можливість поспілкуватись із ним і ближче познайомитись, а також послухати чудові поезії, майстерно наповнені «гуцулізмами», тобто діалектами, які звучать смачно, гармонійно, душевно. Не менш колоритними є і його новели, одну з яких – «Чоботи» прекрасно прочитала Світлана Гаєвська. Поезії із збірки «Кілько того світа» читала Любов Бойчук. Спілкування стало теплим і щирим. Свої враження від зустрічі, захоплення творчістю письменника висловили Богдана Ковалюк, Ігор Білоган, Іван Гриджук, Роман Мамчур, Марія Дзюба та ін.

Василя Шкургана називають хранителем ментальних і мовних скарбів Гуцульщини, адже своєю місією він вважає пильнувати слово, доносити його до людських сердець, щоб зберегти духовні джерела краю і це йому вдається.

Дякуємо Василю Івановичу за його творчість, чудове спілкування і бажаємо нових творчих вершин, повідомила модератор творчої зустрічі, директорка НЦПБ Марта Кушнерчук.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!