Газета по-надвірнянськи
 

Архиєрейська хіротонія єпископа-помічника Коломийської єпархії УГКЦ Петра Голінея

23 серпня 2023, 15:10 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 294 переглядів

20 серпня у Катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї відбулася Архиєрейська хіротонія єпископа-помічника Коломийської єпархії Петра Голінея з титулярним осідком Абрита. Характерно, що 12 липня цього року у Ватикані Святіший Отець Франциск поблагословив рішення Синоду Єпископів УГКЦ про обрання отця Петра Голінея, уродженця с. Добротів на згадану церковну посаду. Це приємна подія збіглася з його іменинами та 50-річчям з дня народження.

Головним святителем став Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, а спів святителями правлячий архиєрей Коломийської єпархії Василій Івасюк та владика Діонісій Ляхович, апостольський екзарх в Італії у співслужінні єпископів УГКЦ. Радість торжества також розділили єпископи Римо-Католицької Церкви – Віталій Скомаровський з Луцької дієцезії, Леон Дубравський, Кам’янець-Подільської дієцезії та Леон Малий, єпископ-помічник Львівської архидієцезії, численне духовенство єпархії, зокрема, п’ятьох протопресвітеріатів Надвірнянщини та сотні вірян.

369701143_682547613901672_4

На початку владика Петро тричі публічно склав визнання своєї віри, а відтак підписане передав його Блаженнішому Святославу.

По завершенні Літургії Отець і Глава УГКЦ привітав правлячого архиєрея Коломийської єпархії Василя Івасюка, котрий цими днями відзначив 34-річчя свого священства, із поверненням до служіння після тривалого лікування. Він зазначив, що знає, як вірні Коломийської єпархії молилися за свого владику і дуже чекали.

До нововисвяченого єпископа звернувся правлячий архиєрей Коломийської єпархії владика Василь Івасюк, який зазначив, що цього дня розпочалась нова сторінка в історії єпархії та міста Коломиї. Владика подякував Блаженнішому Святославу за уділені архиєрейські свячення, а священникам та всім присутнім за участь й молитовну підтримку. Владика Василь також пригадав про єпархіальних заступників для нововисвяченого владики Петра – Коломийську ікону Пресвятої Богородиці «Це Мати Твоя» з мощами Івана Хрестителя та блаженного владику Миколая Чарнецького, який родом із Городенківщини Коломийської єпархії.

Владика Петро Голіней висловив особливу подяку очільникам Римо-Католицької церкви та УГКЦ, Івано-Франківської архиєпархії, єпископам УГКЦ, своїм святителям, а також своєму дорогому вчителеві, блаженної пам’яті ректору підпільної семінарії отцю-мітрату Михаїлу Косилові та його родині за щире батьківське серце, духовний провід у дорозі його священичого покликання і дорогому приятелеві, блаженної пам’яті отцю Іванові Качанюку за підтримку під час різноманітних студій. Подякував усім священникам учням отця Михаїла Косила, з якими розділяв спільні хвилини радості та випробувань. Особливі слова подяки адресував колишньому парохові, отцю мітрату Богданові Іванюку, священникам Яремчанського деканату та вірянам Делятинської парафії, керівникам і викладачам навчальних закладів, де навчався, та родині.

Іван ГРИДЖУК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!