Газета по-надвірнянськи
 

Із 1 вересня – новий церковний календар

23 серпня 2023, 15:02 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 288 переглядів

Українська Греко-Католицька Церква (УГКЦ) і Православна церква України (ПЦУ) ухвалили рішення перейти на новий календар. Обидві конфесії перейдуть на новоюліанський календар 1 вересня 2023 року, коли розпочинається новий церковний рік.

Таким чином, відзначення свят у наступні дати: Покрова Пресвятої Богородиці – 1 жовтня (раніше 14 жовтня); Різдво – 25 грудня (раніше 7 січня); Хрещення Господнє – 6 січня (раніше 19 січня); День Святого Миколая – 6 грудня (раніше 19 грудня).

Що стосується дат Великодня, Вознесіння і Трійці (Зелені свята), то за новоюліанським календарем дату Великодня вираховуватимуть, як і раніше. Тому римо-католики і православні святкуватимуть Великдень у різні дні. Відповідно, Вознесіння святкують на 40-й день після Великодня, а Трійцю – на 50-й (інша назва – П’ятидесятниця). Тому зміна календаря не вплине на дату цих свят. До єдиного церковного календаря православні, греко-католики і римо-католики планують прийти у 2025 році, коли відзначатимуть 1700-ліття Нікейського Собору.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про перенесення святкування Різдва в Україні з 7 січня на 25 грудня.

Також в Україні офіційно змінили дати святкування деяких інших свят: День Українського козацтва та День захисників та захисниць перенесли з 14 жовтня на 1 жовтня; День Хрещення Київської Русі-України та День Української Державності перенесли з 28 липня на 15 липня.

День української писемності та мови перенесли з 9 листопада на 27 жовтня; День усиновлення перенесли із 30 вересня на 17 вересня. Також тепер в Україні День сім’ї відзначатимуть 15 травня.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!