Газета по-надвірнянськи
 

Юлія Тимошенко: Зараз для нас основні пріоритети – якісна і вчасна медична допомога пораненим воїнам, прозоре витрачання бюджетних коштів під час війни і стратегія післявоєнної України

4 серпня 2023, 16:02 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 412 переглядів

31 липня в Івано-Франківську народна депутатка України, лідерка фракції «Батьківщина» у Верховній Раді Юлія Тимошенко провела пресконференцію у рамках робочого двохденного візиту на Прикарпатті з очолюваною командою.

Зачином зустрічі із журналістами Прикарпаття стало повідомлення Юлії Тимошенко скорботної новини про ранішню ракетну атаку на Кривий Ріг 31 липня, внаслідок якої є загиблі і десятки поранених співвітчизників і висловила свої щирі співчуття з цього приводу їхнім родинам. При цьому наголосила, що цей гіркий трагічний випадок є черговим нагальним мотивом і сигналом до західних партнерів, щоб багатократно посилити невідкладно систему протиповітряної оборони в Україні. «Ми не можемо більше мовчати. Я не вірю, що світ не може в ці дні достатньо забезпечити Україну системами ППО», наголосила лідерка «Батьківщини».

eZy-Watermark_31-07-2023_01

Юлія Тимошенко розповіла, що очолювана нею команда депутатів і партійців «Батьківщини» робить усе можливе, щоб закумулювати якнайбільше ресурсів допомоги госпіталям для лікування наших поранених бійців, зокрема, сучасним медобладнанням, медикаментами тощо. Вона зробила три висновки, що наші лікарі – такі ж герої, як і воїни-захисники, бо стоять на фронті охорони здоров’я 24/7. Тому вона не бачить нині важливішого завдання, ніж надати усі фінансові і матеріальні ресурси для лікування наших воїнів і, таким чином, домогтися повноцінної, всеохоплюючої, достатньо профінансованої допомоги для проведення лікування воїнів аж до повного їх одужання і реабілітації. На сьогодні очевидно, що поранені воїни потребують значно більше видатків на їхнє лікування, ніж цивільні жителі. Однак у фінансових видатках Національної служби здоров’я України (НСЗУ) такі видатки заплановані в однакових обсягах, але так не може бути. Тому команда «Батьківщини» з іншими парламентськими фракціями внесла законопроект щодо «коефіцієнту 3», тобто, щоб втричі збільшити видатки для лікування поранених військових у порівнянні з цивільними громадянами.

Іншою суспільною проблемою, яка непокоїть «Батьківщину», її лідерка назвала тривалі поневіряння і бюрократичну тяганину щодо узаконення для воїнів статусів інвалідності та учасника бойових дій. Для цього фракція «Батьківщини» ініціюватиме створення у парламенті Тимчасової слідчої комісії, щоб розібратися у цьому і негайно виправити таке критичне становище.

Юлія Тимошенко у контексті недофінансування видатків на лікування і реабілітацію поранених фронтовиків висловила своє обурення щодо фінансування – два мільярди грн. на «Єдиний телемарафон». Вона звернула увагу на прийняті нещодавно законодавчі акти і зміни до них щодо встановлення 30-денної відпустки воїнам і виплати пораненим бійцям у таких обсягах, стільки платили їм на фронті до поранення і висловила сподівання, що Президент найближчим часом підпише ці важливі державні документи. Очолювана нею фракція ініціюватиме створення спеціальних телефонних «гарячих ліній», на які б могли звертатися військові, щоб не допускати бюрократичної тяганини з їхнім лікуванням та оформленням відповідних документів. Такий висновок Юлія Тимошенко робить після відвідин сотень лікарень, в яких лікують поранених фронтовиків у Тернопільській, Донецькій, Запорізькій, Дніпропетровській та інших областях. Важливо зараз подбати про соціалізацію воїнів, тобто про їх пільгове працевлаштування та при відповідних показниках звільнення від оподаткування підприємств, де працюють люди з воєнною інвалідністю.

Лідерка «Батьківщини» критично висловилась, що сьогодні парламент ізольований від інформаційного простору і у Верховну Раду журналісти не мають доступу, а телеканал «Рада» показує лише уривки засідань ВР, натомість повністю відмовившись від прямої їх трансляції. Вона рішуче наполягає на громадському контролі і потребі суспільства впливати на прий­няття рішень у Верховній Раді та Уряді, а також закликала українців не бути сторонніми споглядачами важливих суспільних подій, які відбуваються у нашій державі, а в міру своїх можливостей впливати на них.

Що стосується проголосованого у першому читанні законопроекту про легалізацію вирощування, переробки та вживання наркотичної марихуани, проти якого єдиною виступила фракція «Батьківщини», то позиція цієї парламентської сили в тому, щоб вирощувати марихуану виключно на державних підприємствах і тільки в потрібних медзакладам обсягах, а переробляти речовину лише на державному рівні й не закуповувати її у сухому виді закордоном. А також не допустити до створення наркобізнесу в Україні, як центрі Європи.

Стратегію післявоєнної України фракція «Батьківщина» бачить у членстві нашої країни в Європейському Союзі та НАТО, як повноцінного, самодостатнього, сильного геополітичного гравця на міжнародній арені, як індустріально розвинену країну, бо маємо для цього достатньо ресурсів. Але мусимо повністю покладатися на нашу оборону та оборонну промисловість. Відродження після Перемоги має фундаментальне значення для майбутнього Української нації, – підсумувала Юлія Тимошенко.

 

Михайло Гавриленко.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!