Газета по-надвірнянськи
 

Героїзм і трагізм Іловайська та Дебальцевого

8 вересня 2023, 09:43 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 439 переглядів

У Надвірнянській центральній міській публічній бібліотеці 29 серпня відбулася зустріч, яку модерувала Світлана Гаєвська, із ветераном АТО, учасником боїв за Дебальцеве, волонтером, депутатом районної ради Юрієм Гнатовичем Остапчуком, позивний «Дід». Юрій Остапчук розповів про особливості війни 2014-2015 років, коли українські захисники тільки починали вчитися воювати, як виживали з народної допомоги та волонтерського забезпечення. Трепетні його спогади про бойові і небойові втрати та поранення на фронтових дорогах.

У рамках зустрічі відбулася презентація тематичних книг, які є у фонді Надвірнянської ЦМПБ: Є. Положій «Іловайськ», І. Вовк «На щиті. Іловайськ» та «На щиті. Дебальцеве». Це книги-реквієми, в яких імена загиблих під «градами», у літаку, гелікоптері, «на броні» чи підступному «зеленому коридорі» Іловайська вже належать новітній історії.

368372874_3486409051630228_

Бої за Іловайськ тривали із 6 по 29 серпня 2014-го. Тоді Україна за офіційними даними зазнала непоправних втрат: 366 загиблих, 429 поранених, 300 полонених, 18 зниклих безвісти.

Те, що вороги називали «зеленим коридором», для українців перетворили у дорогу смерті, розстрілявши сотні українських військових і добровольців. Цей день – про героїзм і трагізм, про смерть заради українського життя, бо за Іловайськ і Дебальцеве наші бійці стояли з надією повернути Україні ці міста, як вузлові центри, і відкрити шлях для звільнення інших міст і сіл Донеччини та Луганщини.

Інф. Надвірнянської ЦМПБ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!