Газета по-надвірнянськи
 

Пам’ять лицарській звитязі воїнів

8 вересня 2023, 09:41 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 505 переглядів

Біль стискає серце, коли маленькі щічки пригортаються до портретів, як посивілі матері ставлять квіти поруч з інсталяцією, як молоді вдови плачуть щоразу йдучи через Майдан. Найвища ціна нашої свободи в очах кожного Героя, чий портрет сьогодні ми бачимо на Майдані.

Це кохані хлопці та чоловіки, люблячі батьки, найдорожчі серцю сини, кращі друзі, рідні. Це ті, котрі могли так багато встигнути, котрі мали мрії, надії та плани, які зруйнувала війна. Кожен з них не побоявся стати на захист країни від ворога та віддав за наше майбутнє найдорожче – власне життя. Жорстока, кровопролитна війна забрала так багато світлих мешканців нашої громади. Герої сучасності, які назавжди в наших серцях.

371784404_726502789302253_3

29 серпня на майдані Шевченка у Надвірній відбувся реквієм, присвячений Дню пам’яті захисників України. Надвірнянська громада з пошаною приклонила коліна перед честю загиблих та вшанувала пам’ять наших Героїв хвилиною мовчання. Опісля пластуни найбільшої, найчисельнішої на Гуцульщині станиці Надвірна Пласту Національної скаутської організації України виклали Чесний Хрест Лицарської звитяги Воїнів (на світлині вгорі). Всечесні отці-декани відслужили поминальну панахиду за загиблими. На заході за особисту мужність і героїзм, виявлені в захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народу почесною медаллю «Воїн Світла» Надвірнянської міської ради посмертно нагородили родини військовослужбовців, які віддали життя за Україну: Ломея Дмитра Вікторовича, Коцюмахи Олександра Григоровича, Олефіра Ігора Геннадійовича, Григораша Михайла Олеговича, Замореняка Михайла Івановича, Железняка Віталія Миколайовича, Приймака Андрія Івановича, Попадича Василя Миколайовича, Нагорняка Михайла Ярославовича, Кепещука Миколи Михайловича. Згідно з Указом Президента України того ж дня посмертно нагороджено Дутку Дмитра Михайловича орденом I-го ступеня «За мужність»

371146021_726502165968982_3

День пам`яті захисників України саме сьогодні, але ми повинні пам`ятати про їх подвиг кожного дня. Адже «більшої любові ніхто не має за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх». Щодня молитвою, добрим словом згадуймо Героїв, які боролися і віддали життя за долю України і наше майбутнє. Господь відкрив перед ними двері раю, бо пішли вони на небо нескореними.

За матеріалами Надвірнянської міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!