Газета по-надвірнянськи
 

«КУЛЬТУРА І ВІЙНА: особливості суспільної адаптації»

17 листопада 2023, 10:07 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 408 переглядів

Культура завжди є джерелом життєвої сили, і сьогодні в умовах війни вона здатна об’єднувати, і віднаходити сенс. Власне цій темі 6 листопада у рамках відзначення Дня культури і аматорів народного мистецтва на базі Надвірнянської міської бібліотеки для дітей та юнацтва ім. І. Яцури була присвячена перша науково-практична конференція «КУЛЬТУРА І ВІЙНА: особливості суспільної адаптації».

Учасників конференції привітав Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович і побажав їм успішної роботи, відзначивши, що працівники культури Надвірнянської громади надійно тримають культурно-мистецький фронт і цим самим допомагають захисникам ЗСУ.Щиру вдячність він висловив Управлінню культури і туризму Надвірнянської міської ради за підготовку і проведення конференції, відзначивши, що такий захід допомагає людям утримати в собі міцну віру в Перемогу.

399299025_766729851946213_6

399311969_766728145279717_1

399316694_766727661946432_7

400158843_767075028578362_7

З доповідями виступили: «Культура через призму війни: літо 2023» (в. о. начальника Управління культури і туризму Надвірнянської міської ради Богдана Ковалюк); «Військові структури і культурне середовище: співпраця та взаємодія» (начальник групи морально-психологічного забезпечення Надвірнянського РТЦК та СП Руслан Гвоздянчук).

Під час панельних дискусій учасники висвітлили такі питання: «Психологічні аспекти роботи клубних закладів у сьогоденні» (завідувач відділу культурно-просвітницької роботи Навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття Валентина Яковишина); «Чи є місце культурним заходам під час війни?» (головний режисер Навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття Іванна Мошура); «Психологічні аспекти суспільної адаптації» (магістр військово-соціального управління, здобувач кандидата психологічних наук Національної академії МВС України, керівник психологічної служби ГУВВ МВС України 2006-2013 років (полковник у відставці) Микола Досяк). Його син Іван, бойовий офіцер, поділився своїми думками, практичними рекомендаціями та досвідом роботи психологічної служби в умовах нинішньої війни з російським агресором.

Головний редактор газети «Народна Воля» Іван Гриджук зосередився на завданнях медіа, зокрема, місцевих, щодо висвітлення визвольної боротьби українських Героїв-Захисників та ролі культури й мистецтва в умовах нинішньої війни.

Конференція працювала за такими секціями:

- Психологія і волонтерство: актуальні проблеми суспільної допомоги:

1. Вплив культури на відновлення та збереження ментального здоров’я цивільних та військових українців (психолог відділення реабілітації та відновлювальної медицини Надвірнянської ЦРЛ Христина Паньків).

2. Засоби цифрової автоматизації у сфері культури (бакалавр комп’ютерних систем і мереж, магістр спеціалізованих комп’ютерних систем, кандидат технічних наук комплектуючих систем та компонентів Орест Волинський).

3. Волонтерство Надвірнянської культури: актуальність і результат (бібліотекар Надвірнянської ЦМПБ, журналіст, волонтер Світлана Гаєвська).

4. Волонтери-викладачі: час спільних дій музики і духу (заступник директора Надвірнянської музичної школи Вікторія Возна).

5. Волонтерство та мистецтво художньої школи у час війни (заступник директора та викладач спецпредметів Надвірнянської художньої школи Наталія Пак).

- Фольклор і автентика: народні мистецькі методи вирівнювання емоційного фону в час війни:

1. Збереження народних традицій та обрядів як основний чинник утвердження української нації (провідний методист Надвірнянського ЦМБК Уляна Пилип’юк).

2. Автентика Надбистрицької Гуцульщини (науковий співробітник Музею історії Надвірнянщини Андрій Василів).

3. Методи і способи драматургії у формуванні стійкого мислення молоді у воєнний час (керівник театр-студії «Амплуа» Надвірнянського ЦМБК Уляна Лешко).

4. Книготерапія у просторі бібліотек (модератор читацького клубу «PROтека», учасник лекторію «Кафедра» при бібліотеках Надвірнянської ТГ Галина Шадловська).

- Мистецтво як арт-терапія:

1. Арт-терапія і війна. Контексти і досвід практичної роботи (арт-терапевт, викладач спецпредметів Надвірнянської художньої школи, психолог, психотерапевт Надвірнянської НЦНПД Марта Гречко).

2. Виставка картин художника Михайла Дейнеги «Кольорострім»: практичний вітаїзм (арт-терапевт, викладач спецпредметів Надвірнянської художньої школи, психолог, психотерапевт Надвірнянської НЦНПД Марта Гречко).

В. о. начальника Управління культури і туризму Богдана Ковалюк подякувала організаторам за підготовку і проведення конференції, зокрема, провідному методисту Надвірнянської ЦМПБ Тетяні Гавриленко, завідувачу міської бібліотеки для дітей і юнацтва Юлії Пилипчук та інженеру-програмісту Надвірнянської ЦМПБ Оресту Волинському, а всім доповідачам на конференції і в секціях вручила спеціальні пам’ятні сертифікати.

Війна – це завжди руйнування, знищення, смерть. Культура, мистецтво – це творіння, життя. У час війни розвиток культури набуває особливого значення. Культура єднає нас у розумінні, хто ми є, надає сенсу боротьбі за спільні цінності та спадок. Саме культура та мистецтво через фільми, поезію, концерти допомагають людям з усього світу глибше усвідомити те, що відбувається, а це – боротьба за свободу і незалежність рідної землі. В час війни культура – великий Захист Самостійності України. Дбай про українське! Люби українське! Примножуй українське!

Інф. Надвірнянської міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!