Газета по-надвірнянськи
 

У Делятинській громаді відкрили пункт екстреної медичної допомоги «Білі Ослави»

22 грудня 2023, 16:38 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 400 переглядів

12 грудня у Делятинській громаді урочисто відкрили пункт постійного базування «Білі Ослави» Надвірнянської станції КНП «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради».

У заході взяли участь заступник голови Івано-Франківської ОВА Людмила Сірко, в. о. директора Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Володимир Дзьомбак, генеральний директор КНП «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради» Мирон Матейко, селищний голова Делятинської ТГ Богдан Клим’юк, керуючий справами (секретар) виконкому Делятинської селищної ради Іванна Поп’юк, директор КНП «Делятинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Іванна Абрам’юк та її заступниця Віта Вінтоняк, начальник відділу освіти, культури,молоді та спорту Делятинської ТГ Руслана Дідик, староста Білоославського старостинського округу Микола Дячук, інші старости, депутати, директори ліцеїв та ін.

4cacceeacafc9f91367b1265c67

Захід розпочали із виконання Державного Гімну та хвилини мовчання за загиблими у російсько-українській війні. Пісню для медичних працівників подарувала талановита Марічка Шовгенюк, місцеві школярі прочитали тематичні вірші.

Голова Делятинської громади Богдан Клим’юк подякував Збройним Силам України та платникам податків за можливість працювати і розвивати громаду, голові Івано-Франківської обласної ради Олександру Сичу та голові Івано-Франківської ОВА Світлані Онищук за сприяння у відкритті пункту постійного базування. Окремо подякував директору КНП «ОКЦЕМД МК ІФ ОР» Мирону Матейку та керівнику КНП «Делятинського ЦПМСД» Іванні Абрам’юк. за тісну співпрацю та виконання усіх зобов’язань на шляху реалізації згаданого проекту.

6e3ea16fd3d2b5da6a3f6fe262b

За нормативами передбачено, що один такий пункт невідкладної допомоги повинен обслуговувати 10 тис осіб, а в нашій громаді, населення якої понад 21 тис. осіб, уже працюватимуть два такі пункти. Відповідно жителям уже можна очікувати на надання оперативних та кваліфікованих медичних послуг.

Загальна вартість робіт, що включає ремонт амбулаторії та приміщення швидкої допомоги, – близько 1,8 млн. грн.

Людмила Сірко та Володимир Дзьомбак наголосили, що влада на всіх рівнях сприяє впровадженню якісної та доступної медицини, оскільки у важкий час для нашої держави, крім пересічних українців, особливої уваги потребують внутрішньо переміщені особи, члени сімей військовослужбовців та полеглих військових. Побажали всім взаєморозуміння, тісної співпраці, миру і добра.

Генеральний директор КНП «ОКЦЕМД МК ІФ ОР» Мирон Матейко висловив щиру вдячність голові Делятинської громади Богданові Клим’юку та директору КНП «ДЦПМСД» Іванні Абрам’юк за сприяння та допомогу у відкритті пункту екстреної медичної допомоги, вручивши голові громади подяку від КНП «ОКЦЕМД МК ІФ ОР», і наголосив, що такий факт співпраці між КНП «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради», керівництвом Делятинської громади та КНП «Делятинський Центр ПМСД» є прикладом для нашої області.

Відкриття пункту постійного базування дозволить вчасно та якісно надавати екстрену медичну допомогу жителям Делятинської та сусідніх громад у разі необхідності, та допоможе запобігти трагічним випадкам і врятує життя українців.

Щиро подякував усім присутнім за участь та всім, котрі приклалися до відкриття пункту і місцевий староста Микола Дячук, побажав медикам якомога менше екстренних викликів та мирних днів.

Гості приїхали із гарними подарунками – нове авто невідкладної допомоги CITROEN Jumper, яке пообіцяв директор КНП «ОКЦЕМД МК ІФ ОР» Мирон Матейко, коли прийняли рішення про відкриття даного пункту, набори медичного устаткування, мобільний планшет та ін.

Щодо транспортних засобів, то автомобіль Toyota Land Cruizer Prado, який був закріплений за Делятинським пунктом постійного базування, відтепер обслуговуватиме пункт постійного базування Білі Ослави, оскільки у селах Білі Ослави, Чорний Потік і Чорні Ослави жителі проживають у важкодоступних гірських місцях, а вулиці є вузькимими для проїзду. Тому подарований автомобіль CITROEN Jumper закріпили за Делятинським пунктом постійного базування.

Традиційно перерізали символічну жовто-блакитну стрічку, а місцевий отець ПЦУ Василь Ужитчак освятив приміщення і поблагословив працівників на щасливу роботу. Успіхів, процвітання та Перемоги і мирних днів нам, гідної зарплати за відповідальну роботу медика – таке побажання від отця Василя.

Дякуємо ЗСУ за можливість жити і працювати. Дякуємо всім, хто вносить свою частку для загального блага. Тільки разом зможемо зробити життя у громаді комфортним та безпечним.

Інф. Делятинської ТГ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!