Газета по-надвірнянськи
 

Програма «Доступні ліки»: скористайтесь нею, передусім, сільські жителі

9 лютого 2024, 09:51 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 270 переглядів

Про впровадження державної програми реімбурсації (відшкодування) «Доступні ліки» йшлося на пресконференції в облдержадміністрації минулого тижня. У межах робочої поїздки на Прикарпаття завітали голова Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Наталія Гусак і директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Тетяна Кудик. Представниці НСЗУ за участю заступниці голови обласної державної (військової) адміністрації Людмили Сірко провели пресконференцію з питань реалізації та розширення впровадження державної програми реімбурсації «Доступні ліки».

«Ми працюємо над однією метою – надання якісних медичних послуг для жителів Прикарпаття, впровадження у цьому контексті державних програм. У 2023 році, розгортаючи спроможну мережу в нашій області, Міністерство охорони здоров’я України визначило 7 надкластерних, 10 кластерних та 14 закладів охорони здоров’я загальної практики сімейної медицини. Зараз впроваджуємо план регіонального розвитку медичних закладів. Ми безпосередньо працюємо над тим, щоби весь час оновлювати та якісно обладнувати лікарні, а задля цього використовувати усі необхідні джерела – держаний і місцеві бюджети та проєктні кошти міжнародних благодійних організацій», – зазначила Людмила Сірко.

424556932_698832619089457_8

Вона також розповіла про важливість розширення реалізації програми «Доступні ліки», відкриття центрів ментального здоров’я, реабілітаційних центрів (такий діє уже у Надвірній). Оскільки держава стимулює розвиток реабілітаційної допомоги, то задля налагодження правильного скерування пацієнтів реабілітаційні послуги законтрактували у 21 медичному закладі області.

Наталія Гусак повідомила, що програма «Доступні ліки» дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків. На Прикарпатті торік виписали понад 610 тисяч електронних рецептів на «Доступні ліки», а за погашеними рецептами аптеки області отримали 117 млн. гривень від НСЗУ. Зараз 654 аптеки в Івано-Франківщині є учасниками програми.

«НСЗУ у 2023 році закупила медичних послуг для жителів Івано-Франківщини та тих, котрі отримують ці послуги у прикарпатських закладах охорони здоров’я, на 5,5 мільярда гривень із державного бюд­жету. І для нас надзвичайно важливо, щоби люди отримували якісні, доступні та безоплатні медичні послуги, – наголосила Наталія Гусак. – Попри війну, в державі не скоротили обсягів безоплатних медичних послуг. Наразі запроваджені новітні медичні послуги для українців. До прикладу, досконаліше впроваджують реабілітаційні послуги на первинному рівні, а також збережений увесь обсяг послуг спеціалізованої медичної допомоги».

За програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна отримати медичні препарати від серцево-судинних захворювань, діабету 2-го типу, цукрового та нецукрового діабетів, бронхіальної астми, епілепсії, розладів психіки та поведінки, хронічного обструктивного захворювання легень, хвороби Паркінсона, імуносупресивні препарати, звернувшись до сімейного лікаря за електронним рецептом, термін дії якого 30 днів.

Попри військовий стан програму реімбурсації розширили та до переліку внесли понад 500 найменувань препаратів. Мовилося й про те, що є різниця між рівнем погашення рецептів у міській та сільській місцевостях. Велика кількість жителів сіл їздять у аптеки до більших міст за ліками, а частина жителів не отримує ліків взагалі. Задля розширення доступності програми для пацієнтів важлива якісна взаємодія НСЗУ з місцевою владою. Необхідно стимулювати аптеки доєднатися до цієї програми, розв’язувати проблеми транспортного сполучення з населеними пунктами, де є аптеки з «Доступними ліками», та покращувати інформування пацієнтів про можливості цієї програми. Малозабезпеченим та одиноким громадянам мають допомагати в отриманні доступних ліків соціальні працівники.

Дізнатися, де найближча аптека з необхідними ліками можна, зателефонувавши на «гарячу лінію» НСЗУ за номером 16-77 у робочі дні з 9-ї до 18-ї години (понеділок-четвер) та з 9-ї до 16.45 год. у п’ятницю.

На запитання «Народної Волі», яких заходів може вжити НСЗУ щодо фальшивої «пресувальної» реклами лікарських препаратів у соцмережах із використанням брендів відомих всеукраїнських медіа та політиків і державних діячів, Наталія Гусак відповіла, що співвітчизникам треба обережно та із засторогою ставитися до подібної облудливої реклами, всіляко перевіряти джерела соцмереж. Характерно, що й сам керівник Мін­охорони здоров’я України звернувся у правоохоронні органи щодо використання його імені і посади, а також відомих в Україні лікарів у згаданій фальшивій рекламі.

Під час зустрічі фахівці розповіли про заплановану роботу мобільних аптечних пунктів від «Укрпошти».

Того ж дня голова НСЗУ Наталія Гусак та директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Тетяна Кудик мали зустріч-розмову на цю тему, яку модерувала радіоведуча, журналістка Наталія Соколенко, з керівництвом ОДА та головами територіальних громад, зокрема, Надвірнянщини, і керівниками громадських організацій Прикарпаття.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!