Газета по-надвірнянськи
 

Увагу соціальним послугам та дітям у складних обставинах

23 лютого 2024, 09:52 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 245 переглядів

Начальник Надвірнянської РВА Петро Хмельовський цього тижня провів нараду з головами територіальних громад району за участю директора Івано-Франківського обласного центру соціальних служб Ростислава Микитюка, начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Марії Євчук та начальників управлінь та відділів райдержадміністрації.

Обговорили стан надання соціальних послуг у територіальних громадах Надвірнянського району. За словами Ростислава Микитюка, у громадах району створено чотири центри з надання соцпослуг: Надвірнянський, Яремчанський, Делятинський та Поляницький. Варто проводити оцінку потреб громади у соціальних послугах та на продовженні українсько-швейцарського пілотного проєкту щодо надання фахівців соціальної роботи для громад.

Тому рекомендовано головам Ворохтянської, Пасічнянської, Переріслянської та Ланчинської територіальних громад відкрити центри надання соціальних послуг.

Начальник служби у справах дітей Івано-Франківської ОДА Марія Євчук доповіла про своєчасне виявлення, облік та влаштування дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах та дітей, які залишилися без батьківського піклування, надання їм своєчасного статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, та влаштування їх до сімейних форм виховання дітей з метою недопущення соціального сирітства. Обговорили забезпечення права дитини на сім’ю, розвиток та створення сімейних форм виховання дітей та наближених до них, зокрема: сімей опікунів/піклувальників, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та потребу у створенні послуги патронату над дитиною.

Доручено головам ТГ: здійснити заходи щодо надання статусу юридичної особи – службам у справах дітей Ланчинської селищної та Переріслянської сільської рад; забезпечити виготовлення ключів (токенів) для переходу на оновлене web-орієнтоване програмне забезпечення ЄІАС «Діти» – службам у справах дітей Пасічнянської, Поляницької і Переріслянської сільських рад.

На аналогічній попередній нараді з головами територіальних громад району, спеціалістами Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства та представниками держлісгоспів начальник Надвірнянської РВА Петро Хмельовський обговорив стан виконання Закону України від 20.06.2023 № 5650 щодо обліку самозаліснених земель та дотримання правил перевезення деревини та лісопродукції. Зазначалося, що у Законі затверджено правове підґрунтя для збереження та охорони самозаліснених ділянок.

Рекомендовано органам місцевого самоврядування спільно з постійними лісокористувачами провести інвентаризацію самозалісених земельних ділянок у межах територіальних громад.

Заступник начальника міжрегіонального управління-начальник відділу лісового та мисливського господарства в Івано-Франківській області Західного МУЛМГ Роман Поціхович детально розповів про функціонування системи електронного обліку деревини, можливість перевірки походження деревини за номером бирки, ТТН-ліс або авто, фотофіксацію завантаженої деревини на транспортний засіб.

Обговорено також питання про визначення збитків, завданих лісу від порушень лісового законодавства. Начальник управління Держ­продспоживслужби у Надвірнянському районі Назар Гурмак проінформував про виявлення збудника африканської чуми диких свиней на території мисливських угідь ТОВ «Прикарпаття ТУР» Коломийської ТГ. Визначено зону спостереження (нагляду) в радіусі 6 км від зовнішніх меж зони захисту із населеними пунктами: с. Глинки, смт. Ланчин Ланчинської ТГ, с. Гаврилівка Переріслянської ТГ, с. Парище, с. Лісна Велесниця, с. Верхній Майдан, с. Красна Надвірнянської ТГ та введено в дію план протиепізоотичних заходів на території спалаху. Ситуація залишається на контролі Головного управління.

Інф. Надвірнянської РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!