Газета по-надвірнянськи
 

Загинули, захищаючи Україну

5 квітня 2024, 09:43 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 457 переглядів

23 березня Пасічнянська громада живим коридором зі схиленими головами, запаленими лампадками під звуки тужливої пісні-реквієму «Пливе кача по Тисині» зустріла кортеж із тілами трьох Лицарів Світла, трьох бойових побратимів – Василя Садрука, Ігоря Дутчака і Андрія Худака (бойові псевда «Берет», «Махно», «Дук»).

Старший сержант Василь Миколайович Садрук народився 22 січня 1974 року, житель села Пасічна. Солдат Ігор Васильович Дутчак народився 26 серпня 1982 року, житель села Пасічна. Молодший сержант Андрій Богданович Худак народився 10 жовтня 1988 року, житель села Зелена, дільниця Фентиралі.

Не такого повернення додому трьох бойових побратимів, бійців 76-го батальйону 102-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ чекали сім’я, родина, друзі, однокласники та односельчани. Але несправедлива доля розпорядилась інакше.

Воїни з честю з початку повномасштабного вторгнення і до останнього подиху виконували свій військовий обов’язок перед Україною, але виявилися безсилими перед російськими ракетами. Загинули під час ракетного ворожого обстрілу поблизу Гуляйполя Запорізької області в один день, 19 березня 2024 року.

Кортеж з тілами трьох Лицарів Світла вздовж центральних вулиць Пньова, Пасічної та Зеленої супроводжували друзі, однокласники загиблих воїнів, футболісти Пасічнянської «Бистриці», учні та педагоги навчальних закладів громади та майже 60 автівок із бойовими побратимами, знайомими. Неподалік домівок полеглих військових траурну колону зустрічали сусіди та та всі небайдужі громадяни.

434022446_1017767863683002_

У неділю, 24 березня священнослужителі Коломийської єпархії УГКЦ провели чин похорону військовослужбовців біля будинків Василя Миколайовича Садрука та Ігоря Васильовича Дутчака. Спільною пішою ходою від магазину «Берізка» до нового цвинтаря у Пасічній пройшла похоронна процесія. Військовослужбовця Андрія Богдановича Худака похоронили на цвинтарі у селі Зелена. Під звуки військових залпів та гімну України у виконанні військового оркестру знайшли останній спочинок мужні Воїни.

Родинам загиблих воїнів 76-го батальйону 102-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ ім. Дмитра Вітовського «Народжені війною» – старшого сержанта 1-ї стрілецької роти Садрука Василя Миколайовича; водія 3-го стрілецького відділення 1-го стрілецького взводу 1-го стрілецької роти солдата Дутчака Ігоря Васильовича; командира 1-го стрілецького взводу 1-ї стрілецької роти сержанта Худака Андрія Богдановича – бойові побратими загиблих вручили «Пам’ятний лист на знак глибокої вдячності за жертовне служіння в лавах Збройних сил України» від Головнокомандувача Збройних сил України.

Вічний спокій душі та слава воїнам, які віддали життя за волю та незалежність України. Щирі співчуття рідним та близьким. Розділяємо Ваш біль та схиляємо голову в глибокій скорботі. Ми не маємо права забувати, завдяки кому ми сьогодні живемо у власних домівках і спимо у теплих ліжках. Тому обов’язок кожного з нас – гідно вшанувати пам’ять та провести в останню путь загиблих Захисників України.

Інф. Пасічнянської сільської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!